Női kézi NB I: Janurik 59 százalékkal védett, simán nyert az FTC

2023.04.15. 19:37
Janurik Kinga nagy napot fogott ki (Fotó: Árvai Károly, archív)
A női kézilabda NB I 21. fordulóban az FTC 13 góllal nyert Békéscsabán, míg a Fehérvár nem bírt otthon a Siófokkal. Az MTK 32–22-re legyőzte az Érdet, míg a Dunaújváros a Vácot múlta felül három találattal.

Az FTC a papírformának megfelelően könnyedén nyert a Békéscsaba ellen idegenben is. Janurik Kinga kiemelkedően, 59 százalékos hatékonysággal védett. A zöld-fehéreknél elöl Papp Dorka és Angela Malestein volt a legjobb öt-öt góllal.

A jóval esélytelenebb Érd egy félidőig kiváló teljesítménnyel tartotta az MTK-t, de a második 30 perc során a fővárosiak a tíz gólig jutó Pál Tamara vezérletével elhúztak, és magbiztos győzelmet arattak.

A Dunaújvárosi Kohász értékes pontokat szerzett a Vác legyőzésével – Poczetnyik Luca Laura is tíz találatot ért el –, és egy pontra felzárkózott hozzá.

KÉZILABDA
NŐI NB I
21. forduló

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria 20–33 (10–18)
Békéscsaba, 1500 néző. V: Ónodi, Őri.
BÉKÉSCSABA: Gadányi – Horváth G., Lanistanin 3, Bucsi, Mayer Sz. 1, Gyimesi 3, Borbély M. 2. Csere: Razum, Madera-Domokos (kapusok), Giricz L., Andróczki, Termány 1, Hajtai 1, Török F. 1, Vámosi 4 (4), KISS-WALFISCH 4. Edző: Papp Bálint
FTC: Bíró B. – Malestein 5, Bölk 2, TOMORI 1, Kisfaludy 2, Lekics 2, Márton G. 4. Csere: JANURIK (kapus), Klujber 2, Cvijics, Szöllősi-Zácsik 3, Cirjenics-Kovacsics, PAPP D. 5, Stolle 3, Hársfalvi 3, Kukely A. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 9. p.: 2–5. 14. p.: 3–6. 18. p.: 5–10. 23. p.: 8–13. 37. p.: 11–21. 46. p.: 14–27. 54. p.: 18–30. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. –
Papp Bálint:
– Egyértelműen érvényesült a két együttes közötti különbség. Enerváltak, lassúak voltunk, támadásban nagyon sok labdát eladtunk, ezekből pedig könnyű gólokat szerzett a Ferencváros. Tisztában vagyunk az erőviszonyokkal, mégis kicsit csalódott vagyok, mert játékban és fegyelmezettségben valamivel többet vártam csapatomtól.
Elek Gábor: – Nem szeretem ezeket az időszakokat, amikor ennyire kevés idő marad a felkészülésre a válogatott szünet után. De hála istennek nagyon jól működött a védekezésünk és mögötte a kapusteljesítmény is kiváló volt. Sok könnyű gólt lőttünk, ezzel eldöntöttük a mérkőzést.

Alba Fehérvár KC–Siófok KC 28–28 (15–16)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Zrnic 3, SZMBATJAN 7 (1), Ohjama, Boldizsár 1, SZTOSICS 8 (1), TAKÓ 4. Csere: Utasi 3, Afentaler 2, Dubán, Sulyok. Edző: Józsa Krisztián
SIÓFOK: Rajcsics – Such, MILOSAVLJEVIC 5 (1), Abdourahim, N’diaye, MAVSAR 7, DEBRECZENI-KLIVINYI 6 (1). Csere: Csapó Kincső (kapus), Kajdon 4, Sirián, Lakatos 1, Puhalák, Kojics 2. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 5–8. 18. p.: 10–10. 24. p.: 12–11. 28. p.: 13–13. 34. p.: 17–17. 40. p.: 21–19. 46. p.: 24–22. 52. p.: 26–25. 58. p.: 27–27. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3
Józsa Krisztián:
— A mérkőzés előtt bármikor aláírtuk volna az egy pontot. Sőt, ha a szezon előtt nekünk valaki azt mondja, hogy a Siófokkal ilyen szoros összecsapást játszunk hazai pályán lehet, hogy még ki is nevetjük. Ez a csapat bebizonyította, hogy hihetetlen tartása és szíve van, le a kalappal a lányok előtt! Számunkra ez a végeredmény egy óriási siker!
Uros Bregar: — Remek mérkőzést játszottunk, meglehetősen sok találkozó van a hátunk mögött, Ezen felül pedig a válogatott játékosok nem várhatok rendelkezésünkre, nem tudtak együtt edzeni a csapattal ez is nehezítette a felkészülésünket. A játékvezetők működését nem szeretném kommentálni.

MTK Budapest–Érd 32–22 (13–12)
Riz Levente Sport és Rendezvényközpont, 219 néző. V: Baska, Vastag.
MTK: Győri B. – Grosch, Mazák-Németh, DAKOS 5, Szabó K. 4, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 5, Sallai N. 3. Csere: Suba (kapus), Szabó L. 1, PÁL T. 10 (4), Román 4 (1), Juhász E., Pelczéder. Edző: Vágó Attila
ÉRD: Hadfi – DÁVID-AZARI 7 (2), Gerencsér, Sztankovics 2, Csiszár-Szekeres, Ábrahám 1, Fekete B. Csere: Horváth-Csapó K. (kapus), KOPECZ 7 (4), Kerekes 3, Horváth D., Paróczy, Gerháth K. 1, Kiss D. Zs., Csáki Zs. 1. Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–5. 17. p.: 8–7. 34. p.: 16–13. 46. p.: 24–18. 54. p.: 30–20. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6
Vágó Attila:
– Az edzőváltás óta javul az Érd játéka, taktikailag felkészült, az első félidőben kaptunk is sok lerohanásgólt. A második játékrészben tudtunk váltani, és többen felnőttek a feladathoz.
Simics Judit: – A játék összes elemében gyenge teljesítményt nyújtottunk, bosszant, hogy nem látom, hogy a játékosokat zavarná ez a produkció. A játéktudásunk olyan, amilyen, de lelkesedéssel és jobb hozzáállással többet tudnánk nyújtani.

Dunaújvárosi Kohász KA–Praktiker-Vác 34–31 (16–16)
Dunaújváros, 300 néző. V: Felhő, Öcsi.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Arany 3, Krupják-Molnár, SZALAI B. 4, Nick 1, POCZETNYIK 10, Kazai 2. Csere: OGUNTOYE (kapus), Weisheitel 2, Horváth Petra 3, FARKAS J. 9 (5), Fodor N., Lakatos P.
Edző: Rapatyi Tamás
VÁC: Csizmadia F. – Diószegi 2, Ballai B. 4, KUCZORA 11 (5), HELEMBAI 7, MARINCSÁK 5, Schatzl Natalie. Csere: BUKOVSZKY, Pásztor B. (kapusok), Ferenczy F., Kovalcsik J. 1, Ballai A. 1, Kurucz. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 7. p.: 5–2. 21. p.: 11–14. 28. p.: 14–14. 35. p.: 18–17. 40. p.: 20–21. 46. p.: 24–26. 56. p.: 31–30. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/5
Rapatyi Tamás:
– Óriási küzdelem jellemezte a találkozót. Ismét egységes csapatjátékot nyújtottunk, játékosaim igyekeztek egymás hibáit javítani, ez segített hozzá bennünket a győzelemhez. Ilyen sokgólos mérkőzésen a végjáték döntő jelentőségű, ebből mi jobban jöttünk ki. A Vác többet hibázott, amit ki tudtunk használni. Nagy utat tettünk meg a bajnokság kezdete óta, úgy érzem, most jó irányba tartunk, a hátralévő mérkőzéseken ezt szeretnénk folytatni.
Herbert Gábor: – Változatos mérkőzést vívott a két együttes, a küzdelem dominált, amiben alulmaradtunk. Sajnos most már sorozatban, úgy hogy ezen változtatnunk kell, mert újabb összecsapások jönnek, hátravan még hat találkozónk. Az utóbbi másfél hónap eredményei eléggé elkeserítőek, mást nem tudok, nem is akarok mondani.