Férfi kézi NB I: az FTC otthon, a Tatabánya idegenben nyert

2023.04.21. 20:09
Mateo Maras vezette győzelemre a Tatabányát Cegléden (Fotó: Koncz Márton)
Nem borult a papírforma a férfi kézilabda NB I 22. fordulójának pénteki mérkőzésein. A Tatabánya 12 góllal nyert Cegléden, míg a Ferencváros hazai környezetben aratott tízgólos sikert a Csurgó ellen.

Csak 1–0-nál vezetett a hazai pályán játszó Cegléd a Tatabánya ellen, a vendég együttes gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és végül fölényes, 12 gólos sikert könyvelhetett el. A Cegléd legjobbja a hat gólt szerző Spekhardt Gergő volt, míg a vendégcsapatból a hét gólt elkönyvelő Mateo Maras emelkedett ki.

Hasonlóan egyoldalúra sikeredett a Ferencváros–Csurgó összecsapás is, a zöld-fehérek végig vezetve, tíz góllal győzték le a somogyi együttest. A hazaiak legjobbja Nagy Bence volt, aki egymaga 12 gólt rámolt be a csurgói kapuba.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
22. forduló
HÉP-Cegléd–Mol Tatabánya KC 20–32
(11–18)
Abony, 250 néző. V.: Bíró, Kiss O.
CEGLÉD: Kránitz – PÁSZTOR Á. 4 (3), Tóth M., SPEKHARDT 6, Juhász K. 2, Kállai, Kende 2. Csere: Aleksza (kapus), Markovics 2, Bartha 2, Mazák, Szűcs Balázs 1, Szepesi I. 1, Panghy. Edző: Nagy Károly
TATABÁNYA: SZÉKELY – P. Rodríguez 2, MARAS 7 (3), Vilovszki 4, GYŐRI M. 6, Obradovics, Edwards 3. Csere: Nagy Benedek (kapus), Pergel 5, Ubornyák 3, Krancz 1, Bodor, Bodnár Á. 1 (1). Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 9. p.: 3–8. 17. p.: 7–10. 21. p.: 8–12. 25. p.: 10–14. 37. p.: 12–21. 41. p.: 13–22. 48. p.: 15–26. 53. p.: 19–28. 57. p.: 20–29. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Nagy Károly: – Voltak szép pillanatok és jól kijátszott helyzetek, de nagyon sokat hibáztunk, ami rányomta a játékunkra a bélyegét. Nem tudtunk jól kijönni a ziccerekkel, ezzel magunkat építettük le. Volt egy időszak, amikor sok technikai hibát követtünk el és könnyű gólokat adtunk. Ellenfelünk megtalálta azokat a játékosainkat, akik sebezhetőek védekezésben. Megérdemelten nyert a Tatabánya.
Tombor Csaba: – Nem számítottam arra, hogy ilyen laza mérkőzésünk lesz, mindkét csapatban sok volt a sérült és a hiányzó, ami rányomta a bélyegét a nekünk fontos összecsapásra.

Ferencvárosi TC–Csurgói KK 41–31 (18–14)
Elek Gyula Aréna, 700 néző.
FTC: BORBÉLY – IMRE B. 4, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 3, Lékai 2, NAGY BENCE 12 (3), Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), J. MIKITA, Balogh Zs. 2 (1), Prainer 3, Pordán 3, Bognár A. 4, Csörgő 2. Edző: Pásztor István
CSURGÓ: Holló – Gebhardt 3, Markez 2, Vasvári, Borsos, Szeitl E. 3, Krszmancsics 7 (4). Csere: Füstös Á. (kapus), HERCEG 3, Spruk 2, Szeitl L. 1, GÁBOR M. 8, Krecic 2. Edző: Baranyai Norbert
V: Altmár, Horváth M. Az eredmény alakulása. 11. perc: 8–3. 16. p.: 10–7. 20. p.: 12–9. 27. p.: 17–12. 34. p.: 20–17. 38. p.: 22–20. 49. p.: 32–27. 55. p.: 36–27. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Pásztor István: – Az Európa-liga óta ez volt az első olyan mérkőzés, amelyen a védekezésünkben már történt előrelépés. Még voltak pontatlanságok, de elindultunk egy olyan úton, hogy elérhessük a célunkat az idény hátralévő részében.
Baranyai Norbert: – Sajnos nagy különbségű vereséget szenvedtünk, noha a játék képe alapján talán nem volt ekkora differencia a két csapat között. Az első félidőben el tudott lépni a hazai csapat, nem voltunk ott védekezésben, a második játékrészben vissza tudtunk jönni a meccsbe, de ez felemésztette az energiánkat, a végjátékra elfáradtunk.

1. Szeged 22 21 1 787–612 +175 42
2. Veszprém 22 20 1 1 863–627 +236 41
3. Tatabánya 22 15 1 6 682–602 +80 31
4. FTC 22 14 1 7 749–692 +57 29
5. Balatonfüred 21 11 3 7 596–568 +28 25
6. Csurgó 22 11 3 8 606–612 –6 25
7. NEKA 21 9 3 9 566–576 –10 21
8. Budakalász 21 8 4 9 567–614 –47 20