Férfi kézi: „Nenadics nagyon fontos láncszeme volt a csapatnak”

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2023.02.26. 07:10
Csakúgy, mint ősszel, most is magabiztosan győzte le a Telekom Veszprém a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I-ben. A 40–30-ra végződő mérkőzés után Lukács Péterrel beszélgetett az NSO Tv, akit a Fradi-tábor külön is üdvözölt. Szóba került Petar Nenadics hirtelen távozása, és Nedim Remiliről is beszélt a fiatal irányító.

Lukács Pétert a mérkőzés előtt és után is úgy köszöntötték a ferencvárosi szurkolók, mintha hazaérkezett volna. Többek között erről a fogadtatásról is beszélt az NSO Tv-nek a Telekom Veszprém 40–30-as győzelme után, ahogy arra is kitért, hogy a tízgólos különbség ellenére úgy véli, jó formában van az FTC, és szurkol neki, hogy továbbjusson a csoportjából az Európa-ligában.

Amellett sem mehettünk el szó nélkül, hogy a hétenhirtelen távozott az együttestől Petar Nenadics.A fiatal irányító elmondta, nagyon fontos láncszeme volt a csapatuknak, így biztosan megérzik majd a hiányát.Videónkban szóba kerül még Nedim Remili és a PSG elleni, utolsó BL-csoportmeccs is.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
16. forduló
Ferencvárosi TC–Telekom Veszprém 30–40
(11–20)
Elek Gyula Aréna, 1200néző.V:Bócz, Wiedemann.
FERENCVÁROS:Borbély – Imre B. 3, Ónodi-Jánoskúti, DEBRECZENI 4, Bognár A. 3, Nagy Bence 5 (1), Kovacsics 3.Csere:Győri K. (kapus), FÜZI 4, Pordán, Török Á. 2, Prainer 3, Lékai 3, Csörgő, Mikita, Bujdosó.Edző:Pásztor István
VESZPRÉM:Corrales – Marguc 3, REMILI 5, Pesmalbek 3, MAHÉ 6 (2), Lauge 3, Strlek 4.Csere:Cupara (kapus), Elísson 3, Ligetvári, Lukács P. 2, El-Dera 2, Ilic Z. 1, Vajlupau 3, SIPOS 5.Edző:Momir Ilics
Az eredmény alakulása.10. perc: 6–6. 18. p.: 9–13. 26. p.: 13–18. 37. p.: 19–26. 48. p.: 26–34. 53. p.: 28–38.Kiállítások:4, ill. 4 perc.Hétméteresek:2/1, ill. 2/2
Pásztor István:
– Ekkora különbséggel is megérdemelten nyert a Veszprém. A második félidőben kevés volt a fault, a széles keresztmozgásokkal megvertek bennünket a vendégek. Látszik a fáradtság a csapaton, ami érthető a heti két kemény feladat ismeretében.
Momir Ilics:– A Porto elleni kemény mérkőzés után egy napunk volt felkészülni a jó erőkből álló FTC ellen, főleg a létszámfölény elleni védekezésre. A második félidőben feljavult a védekezésünk, és bizakodva készülünk a Párizs elleni mérkőzésre.