Férfi kézi El: a Balatonfüred otthon kapott ki a Sportingtól

M. B.M. B.
2023.02.21. 20:56
Nem sikerült a kozmetikázás Szücs Bencééknek (Fotó: Dömötör Csaba)
Hatgólos vereséget szenvedett a Balatonfüred a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 9. fordulójában hazai pályán a portugál Sporting CP ellen.

Rajt-cél győzelmet aratott a Sporting a Balatonfüred otthonában, a portugál csapat az első pillanatokban magához ragadta a kezdeményezést. A csoportból már biztosan kieső fürediek az első félidőben még fel tudtak jönni ellenfelükre, két ízben még vezettek is, de a szünetben háromgólos vendég előnyt mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben kinyílt az a bizonyos olló, a lisszaboniak elhúztak a magyar csapattól a kilenc gólig jutó Francisco Costa vezetésével. A hazai együttesből az öt találatot jegyző Szücs Bence emelkedett ki, de ő sem tudta megakadályozni a fölényes portugál sikert.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ
C-CSOPORT
Balatonfüredi KSE–Sporting CP (portugál) 25–31
(13–16)
Veszprém, 500 néző. V: Backovics, Palackovics (szlovének)
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák 4 (4), Kemény, SZŰCS B. 5, SZRETENOVICS 4, Németh B. 3, Bóka. Csere: VARGA M. 2, Szmetán 1, Vári M. 1 (1), Dénes, Ág 1, Malinovics 1, Vajda 1, Brandt 2. Edző: György László
SPORTING: MACEL – Gassama 3, F. COSTA 9, Suarez 1, Vág 2, M. COSTA 4, Mocquais. Csere: Kristensen (kapus), Silva 2, Aballo, Walczak 1, Ruesga, Salvador 2, Tavares 3 (1), Almeida, FOLQUES 4. Edző: Ricardo Costa
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 4–4. 18. p.: 8–8. 24. p.: 13–12. 32. p.: 14–16. 39. p.: 16–19. 47. p.: 19–22. 51 p.: 20–25. 56. p.: 24–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1
György László: – Megérdemelten nyertek a portugálok. Mi mindent megpróbáltunk, de elég sok elkerülhető gólt kaptunk. Sajnos mindkét félidő végét elrontottuk, balkezes lövő nélkül megpróbáltuk a hét hat elleni támadójátékot is. Lehetett volna szorosabb a mérkőzés, de a gyors lábú portugálok fölénk kerekedtek.
Ricardo Costa: – Nagy taktikai küzdelem folyt a pályán, 13–13-ig fej fej mellett haladtak a felek. Szerencsére a szünet előtt ki tudtunk harcolni háromgólos előnyt. A fordulás után tartottuk is előnyünket, és a hazaiak hét hat elleni játékára is megtaláltuk a megoldást. Örülünk a győzelemnek.