Női kézi-vb: egy félidőnyi szenvedés után gáláztak a spanyolok

V. Á.V. Á.
2021.12.01. 21:59
Carmen Martín három gólt szerzett Argentína ellen (Fotó: AFP)
A házigazda Spanyolország 29–13-ra legyőzte Argentínát a női kézilabda-világbajnokság nyitó meccsén.

A házigazda Spanyolország a vb előtt mind a három felkészülési mérkőzését megnyerte, sorrendben Szlovákia, Lengyelország és Németország ellen. A tokiói olimpián egyébként 31–16-ra ütötte ki Argentínát.

A világbajnokságra Dél-Amerikából második helyen kijutó argentinok meglepően jól tartották magukat, a 13. percben csak 5–4-re vezettek a spanyolok. A folytatásban sem ment a jóval esélyesebb hazaiaknak, a szünetre 11–10-es vezetéssel mehettek.

A második félidő 10. percében először vezetett három góllal a házigazda (15–12). Az argentin támadójáték ez követően már nem tudott mit kezdeni a spanyolok védelmével. Az 53. percben 19 perc után talált be újra Argentína (23–13), s29–13-ra győzött a második félidőben gálázó Spanyolország.

Az argentinok legeredményesebbje a Debreceni VSC korábbi játékosa, Elke Karsten volt 3 góllal.