Kézi BL: ilyen védésekkel szomorította Sierra a horvátokat – videó

2017.03.05. 12:44
José Manuel Sierra több nagy védéssel járult hozzá a Mol-Pick Szeged győzelméhez (26–21) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati mérkőzésén a horvát PPD Zagreb ellen. Az EHF Tv az alábbi „duplát” emelte ki a spanyol kapus teljesítményéből.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 26–21 (14–12)
Szeged, 3000
néző. Vezette: López, Ramírez (spanyolok)
SZEGED: SIERRA – Sostaric, BALOGH ZS. 7 (1), Bánhidi 3, Obranovic 3, GORBOK 4, KÄLLMAN 5. Csere: Nagy M (kapus), Bodó 1, Goncalves, Zubai, Skube 1 (1), Blazevic, Gaber, P. Rodríguez 1, Buntic 1. Edző: Carlos Pastor
ZAGREB: SKOK – Eres, Mrakovcic 2, Vujic, Kontrec 2, Vori, Markovics 3. Csere: Stevanovic (kapus), Horvat, Susnja 1, J. VALCIC 4, T. Valcic 1, Mandalinic 2, Miklavcic 3, Markoski 1, Pavlovic 2. Edző: Silvio Ivandija
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 10. p.: 4–4. 16. p.: 7–9. 24. p.: 12–11. 33. p.: 15–12. 46. p.: 22–15. 53. p.: 22–18
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0
Carlos Pastor:
– Rendkívül fontos a megszerzett két pont, mert megalapozhatja a jövőnket a Bajnokok Ligájában. Nagy akarással, hatalmas szívvel küzdöttünk, a védekezésünk főleg a második félidőben volt kiemelkedően hatékony. José Sierra védései nélkül nem nyertünk volna.
Silvio Ivandija: – Egy félidőn át sikerült megvalósítanunk, amit elképzeltünk. A szünet után már az történt, amit a Szeged akart, és ebben mi is segítettük a házigazdát. Sok hibát követtünk el, a védekezésünk szétesett.