Női kézi: Martín vereséggel debütált a román kispadon

2016.10.06. 21:23
A román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára a héten kinevezett Ambros Martín – aki klubedzőként a Győri Audi ETO KC-t irányítja – vereséggel mutatkozott be keleti szomszédunk kispadján: a hollandiai felkészülési torna első játéknapján Románia 23–19-re kikapott Szerbiától.

A legutóbbi világbajnokság bronzérmese Cristina Neagu, Aurelia Bradeanu és Valentina Ardean-Elisei nélkül lépett pályára, és a szünetre 13–7-es hátrányt szedett össze.

A második félidő elején a szerbek tízgólosra növelték előnyüket (21–11) annak ellenére, hogy kapusuk, Denisa Dedu a román ProSport tudósítása szerint remekül védett.

A felkészülési tornán a következő két napban mindkét csapat megmérkőzik még a holland A- és B-válogatottal.

A Dániában rendezett Golden League első napján a házigazda tíz góllal legyőzte az olimpiai bajnok Oroszországot.