Férfi kézi NB I: otthon nyert a Balatonfüred és a Vác is

2014.02.21. 19:40
A Cegléd sokáig jól tartotta magát Balatonfüreden, ám végül sima vereséget szenvedett, a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapjának másik mérkőzésén pedig a Vác egy góllal múlta felül a Gyöngyöst.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–CEGLÉDI KKSE 32–24 (13–13)
Balatonfüred, 600
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Nagy D., GRIGORJEV 5, Szöllősi B. 5, Kovács Gy. 2, Zdolik 1, Pásztor 2. Csere: Komendánt (kapus), Gerdán, Németh B. 1, Juhász K. 3, BÓKA 6 (1), Kis Á., BÁNHIDI 3, TOMBOR 4 (1), Faluvégi. Edző: Sótonyi László
CEGLÉD: BARTUCZ – Endrédi 3, Antal 1, TAKÁCS B. 8 (1), Vujovics, Lepsényi, Lászlai 1. Csere: Bősz (kapus), Varga P., Tóth N., Hódi 1, Benke, Csőke, Bányai, Perisics 7 (3), Bíró 3. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 10. p.: 3–5. 15. p.: 8–7. 18. p.: 8–9. 23. p.: 11–10. 27. p.: 11–12. 34. p.: 14–15. 39. p.: 20–16. 46. p.: 25–22. 51. p.: 26–24. 55. p.: 29–24
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Sótonyi László:
– A második félidőben mutatott dinamikusabb játékunknak köszönhetjük a biztos győzelmet.
Kökény István: – Amíg bírtuk energiával, tartottuk a lépést a jó Füreddel. A hajrában kijött a két csapat közti erőnléti különbség.FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ

VÁCI KSE–B.BRAUN GYÖNGYÖS 23–22 (10–11)
Vác, 300
néző. V: Heim, Jolántai
VÁC: VITÁRIS – GÁBORI 4, LAURENCZ 5, Lendvay 2, KOCSI 4, PÁL 4, Császár F. Csere: Nagy L. (kapus), Tyiskov 1, Simányi 1, Kökény 2, Nikolicza, György. Edző: Rosta István
GYÖNGYÖS: HUDÁK – BAKOS D. 5, Szalafai, Sándor Á. 1, Koller 2, VARSANDÁN M. 6, FREY 7 (3). Csere: Holló (kapus), Hajdu 1, Iváncsik Á., Debreczeni, Acusi, Szöllősi Á. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 8. p.: 4–4. 20. p.: 6–9. 23. p.: 9–9. 33. p.: 12 –12. 45. p.: 15–18. 52. p.: 21–18. 59. p.: 22–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/3
Rosta István:
– Az erős felsőházi Gyöngyös ellen egy idegenbeli döntetlen, valamint egy hazai győzelem a mérlegünk. Sok balszerencsés végjáték után megérdemeltük a sikert.
Gulyás István: – Jó lenne, ha mielőbb visszatalálnánk a helyes útra, mert egyelőre rossz irányba megy egy-két játékosom. Van lehetőségünk javítani, de ahhoz több kell.

1. Pick Szeged 21 21 678–465 +213 42
2. MKB-MVM Veszprém 20 19 1 710–446 +264 38
3. Csurgói KK 22 15 3 4 635–550 +85 33
4. Grundfos Tatabánya KC 21 12 4 5 535–500 +35 28
5. Balatonfüredi KSE 22 12 3 7 600–557 +43 27
6. B.Braun Gyöngyös 22 11 5 6 595–600 –5 27
7. Orosházi FKSE 21 5 5 11 506–575 –69 15
8. Ceglédi KKSE 22 7 15 535–635 –100 14