Kiadós vereségbe torkollott az Eb-főpróba

2014.01.05. 12:54
Mocsai Tamás és a magyar válogatott nem bírt a lengyelekkel (Fotó: Török Attila)
A magyar férfi kézilabda-válogatott két vereséggel és egy győzelemmel zárta a Gyöngyösön rendezett Provident-kupát, miután az utolsó mérkőzésen 30–23-ra kikapott a négycsapatos tornát Csehország előtt megnyerő Lengyelországtól. Mocsai Lajos csapata a harmadik helyen végzett a hazai viadalon.

FÉRFI KÉZILABDA, PROVIDENT-KUPA, GYÖNGYÖS
LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–23 (15–12)
Gyöngyös,
1300 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
Lengyelország: Szmal – Lucak 2, K. LIJEWSKI 6, JURKIEWICZ 4, SYPRZAK 5, Bielecki 1, Krajewski 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Orzechowski 4 (4), Kubisztal 1, Pilikowski, Chrapkowski 2, Wisniewski 4, Szyba
Magyarország: TATAI – Harsányi G. 1 (1), Szöllősi Sz. 1, Ilyés 1, Schuch, Putics 1, Iváncsik G. 1. Csere: Lékai 3, ANCSIN 4, Zubai Sz. 3, Nagy K., Gulyás P., Császár 3, Mocsai 2, Vadkerti A. 2, Zdolik 1
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 15. p.: 7–7. 27. p.: 12–12. 37. p.: 16–16. 46. p.: 19–19. 49. p.: 22–20. 57. p.: 28–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
További eredmény: Csehország–Fehéroroszország 32–30
Michael Biegler, a lengyelek kapitánya: Sokáig nyílt volt a küzdelem, mert a védekezésünk igen gyenge volt, ami engem is meglepett. Akkor javult fel a játékunk, amikor támadásban nyugodtabban, helyzetig járattuk a labdát, valamint átlövőink is belelendültek.
Mocsai Lajos, a magyarok kapitánya: A torna végére nem maradt annyi erőnk, hogy legyőzzük a sokkal előrébb tartó lengyeleket. A cserék tekintetében nem álltunk olyan jól, mint ellenfelünk. Az Eb-re össze kell állnunk, ott már nem kísérletezhetünk, mert szorít bennünket a magyar sportfinanszírozási rendszerből fakadó eredménykényszer.

A TORNA VÉGEREDMÉNYE
1. Lengyelország
2. Csehország
3. MAGYARORSZÁG
4. Fehéroroszország

1. FÉLIDŐ

Remekül kezdődött az első félidő, a magyar válogatott többször is megszerezte a vezetést. Az első percekben Ancsin Gábor volt a legeredményesebb nálunk, a lengyeleknél Robert Orzechowski dobott két gólt. A magyar csapat egy gólosnál nagyobb előnyre nem tudott szert tenni, a 25. percben 12–11-re vezettünk, ám az utolsó öt percben nem tudtunk gólt dobni. A vendégek viszont négyet is, így háromgólos hátrányban várhattuk a folytatást. (12–15)

2. FÉLIDŐ

A háromgólos különbséget gyorsan eltüntette a magyar válogatott, a 40. percben Vadkerti Attila találatával egyenlítettünk. Innentől még jó tíz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a Mocsai-legénység teljesen szétesett a hajrára. Sok eladott labda és pontatlanság jött, a lengyelek pedig könyörtelenül kihasználták ziccereiket és végül hét góllal megnyerték a találkozót. A vereség azt jelentette, hogy Magyarország a harmadik helyen zárta a Provident-kupát, míg Lengyelország tornagyőztes lett. (23–30)

2. FÉLIDŐ

56–60. perc: Kubisztal mélyítette tovább a különbséget, majd Zdolik labdavesztése után Wisniewski is betalált egy lerohanásból. Császár Gábort lerántani sem lehetett, harcos gólt szerzett. Kubisztal gyorsan lőtt még egyet, amire Zdolik válaszolt javítva iménti technikai hibáját. Egy szép kínai a lengyelektől, Chrapkowski volt a befejezőember. A mérkőzés utolsó gólját Zubai szerezte átemelésből. 23–30

51–55. perc: Mocsai átlövését fogta Wyszomirski, a lengyelek pedig időt kértek. Jurkiewicz állította vissza a háromgólos különbséget, majd Ancsin eladott labdájából ismét betaláltak a vendégek. Ancsin lövését blokkolták a vendégek, majd Lijewski átlövésével talán el is dőlt a meccs, hiszen öttel megléptek a lengyelek. Egy kipattanót követően Wisniewskinek nem volt nehéz dolga a kipattanónál, középről az üres kapuba dobott. 20–26

46–50. perc: Syprzakról állították ki Szöllősit, ismét emberhátrányba kerültünk. A fórt gyorsan ki is használták a lengyelek, Syprzak volt eredményes. Jurkiewicz kapufája után újabb lengyel kapufa jött, majd a kipattanót Krajewski szedte össze és dobta a magyar kapuba, majd kiegészültünk. Syprzak jó bejátszást kapott és be is dobta ziccerét, így hárommal megléptek ismét a lengyelek. Zubai révén szépítettünk, majd Tatai mutatott be egy nagyon fontos védést. 20–22

41–45. perc: Schuch Timuzsint kiállították, Chrapkowski távoli lövését bravúrral védte Tatai. Támadásunk azonban nem hozott gólt, a vendégeké viszont igen, Lijewski szépen elküldte védőjét és bepattintotta a labdát. Mocsai Tamás révén egyenlítettünk, a Veszprém átlövőjének első gólja volt a mérkőzésen. Lijewski a magyar blokk fölött lőtt a jobb alsóba, miközben kiegészültünk már. A túloldalon ismét Mocsai talált be, a kapus lábai között vánszorgott a labda a hálóba. 19–19

36–40. perc: Császár talpról, nyolc méterről suvasztott a jobb alsóba a blokkolni igyekvő kezek mellett. Tatai fontos védése után Ilyés emelkedett és a kapu jobb oldalába bombázott, egyenlítettünk! Chrapkowski megdobta első gólját a meccsen, átlövésébe beleért Tatai, de védeni nem tudott. Elvették tőlünk a labdát, a kontrából a lengyelek betaláltak, majd Vadkerti Attila találatával egyenlítettünk. 17–17

31–35. perc: Császár Gábor góljával indult a második félidő. Michael Biegler lengyel szövetségi kapitány addig reklamált, míg két percet fújtak, így emberelőnybe kerültünk, amit gyorsan egy góllal ki is használtunk. Szöllősi ziccerét klubtársa, Wyszomirski hárította, így nem tudtunk egyenlíteni. Sőt, a lengyelek hetest kaptak, amit Orzechowski ezúttal sem hagyott ki. 14–16

1. FÉLIDŐ

26–30. perc: Lékai lövését passzívnál blokkolták, majd a második kísérletet Szmal hárította. A túloldalon hetest kaptak a lengyelek, Orzechowski pedig ezúttal is magabiztosan értékesítette. A meccsen először szerezték meg a vezetést a vendégek, Lijewski ziccerből emelte át Tatait. Wisniewski a bal szélről próbálkozott, ám Tatai lábbal védeni tudott. Nagy Kornél rossz passza után jött az újabb lengyel gól, Wisniewski talált be. Szétesett a félidő végére a magyar csapat, Jurkiewicz pedig kegyetlenül kihasználta a technikai hibánkat. 12–15

21–25. perc: Egy-egy rossz bejátszás mindkét oldalon. Ezt követően Nagy Kornélt blokkolták, a túloldalon pedig Lijewski átlövése talált utat a magyar kapu jobb oldalába. Nagy Kornél lövését védte Szmal. Egy nagy Tatai-bravúr után Mocsai Lajos kért időt. A 25. perc közepén Lékai volt eredményes, majd a lengyelek kínaiját Tatai fülelte le. 12–11

16–20. perc: Egy védés itt, egy védés ott, majd a magyar kontra végén Lékai volt eredményes egy remek betöréssel. A válasz is jött, Syprzak beállóból talált be. A vezetést is megszerezhették volna a lengyelek, ám Lucak ziccerét a kapufa segítségével védte Tatai. Az előny ehelyett hozzánk került, Iváncsik Gergő bombázott a felsőbe. A reakció ezúttal sem maradt el, Syprzak ismét túljárt Tatai eszén. Mi is dobtunk egyet beállóból, Zubai Szabolcs volt a gólszerző.Bieleckinek sült el a keze a 20. perc elején, védhetetlenül lőtt a bal sarokba. A túloldalon Ancsint nem tudták tartani, góljával ismét megszereztük a vezetést. 11–10

11–15. perc: Szöllősi góljára Jakub Lucak válaszolt a jobb szélről, majd ismét Ancsin volt eredményes, a Pick Szeged átlövője harmadik találatát szerezte a mérkőzésen. Pazar lengyel átlövésgól után Szöllősi harcolt ki hetest, Harsányi pedig a bal felsőbe zúdított. A lengyel időkérés után egyenlítettek is a lengyelek, Syprzak volt eredményes. 7–7

6–10. perc: Jó kontra végén Lékai Máté kilenc méterről, talpról a kapu közepébe lőtt. Lengyel kapufa után Lékai hosszú indítása pontatlanra sikeredett, majd a leindításból Lijewski volt eredményes. Hosszas magyar támadás végén Lékai lövését védte Szmal, a jobb felsőből piszkálta ki a Kielce kapusa. 4–4

1–5. perc: A lengyelek kezdték a találkozót, ám Ilyés Ferenc egy jó blokkal megállította a vendégek támadását. A túloldalon hosszas akció végén Putics Barna bombázott a felső sarokba nyolc méterről, talpról. Robert Orzechowski hetesével egyenlített a lengyel válogatott a 3. percben. Jött a válasz, Ancsin Gábor találatával visszavettük a vezetést. Az újabb lengyel egyenlítést követően ismét Ancsin volt eredményes. Az 5. perc közepén hetest harcoltak ki a lengyelek, amit Orzechowski értékesített. 3–3

A magyar válogatott pirosban, a lengyelek fehérben léptek pályára.

A másik vasárnapi mérkőzésen Csehország legyőzte Fehéroroszországot, így a magyar válogatott esetleges sikerével sem nyeri meg a tornát, hiszen azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorol, és mi kikaptunk a csehektől. A lengyelek, ha legyőznek minket, tornagyőztesek lesznek.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Magyarország–Lengyelország felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!