Férfi kézi NB I: 11 góllal vezette sikerre Larholm a Szegedet

2013.09.07. 20:07
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Pick Szeged 34–22-re legyőzte hazai pályán a Ceglédet. A szegedieknél a svéd légiós, Jonas Larholm 11 gólt szerzett. A Vác idegenbeli győzelemmel kezdett, nagy csatában jutott két ponthoz a PLER vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

PICK SZEGED–CEGLÉDI KKSE 34–22 (16–12)
Szeged, 800 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Tatai – Sulc 2, Ancsin 2, Vranjes 2, Blazevic 1, Vadkerti A., Mindegía 3. Csere: MIKLER, Tóth M. (kapusok), Parrondo, ZUBAI SZ. 6, LARHOLM 11 (3), Kekezovics 2, Ilyés 2, Balogh Zs. 3, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
CEGLÉD: Bartucz – Pocsai 2, Perisics 2, Bíró, Antal Sz. 3, TAKÁCS B. 8 (4), Lászlai 1. Csere: Bősz (kapus), Mirkó, Hódi 1, Lepsényi 3, Varga P. 1, Dengi, Endrédi, Csőke 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 6–7. 28. p.: 14–12. 36. p.: 20–14. 46. p.: 28–18. 57. p.: 31–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Carlos Pastor:
– Jobb ritmusban kézilabdáztunk, mint korábbi mérkőzéseinken, ám a védekezésünkkel ezúttal sem voltam elégedett. A második félidőben nyújtott teljesítményünk biztató.
Kökény István: – A taktikai utasításokat betartva egy félidőn át tartottuk a lépést a kitűnő Szegeddel. A második játékrész valós képet adott a csapatok között meglévő tudásbéli különbségről.

PLER BUDAPEST–VÁCI KSE 26–27 (10–12)
Lőrinci sportcsarnok, 400 néző. V: Bacs, Bán
PLER: SZABÓ T. – Rév 2 (1), Marczinkó 2, Kuzman, BAKOS 7, MIKITA 4, Auth 2. Csere: Kránitz (kapus), Vancsics 4 (2), Németh T. 1, Tóth P. 1, Leimeter 2, Nagy B., Kaló 1, Varga L. Edző: Zsiga Gyula
VÁC: Nagy L. – GÁBORI 5 (1), LAURENCZ 8 (7), Bajorhegyi, Kocsi 2, PÁL 5, Császár 3. Csere: Vitáris (kapus), Simányi, Korsós 1, Tyiskov 1, Rosta I., Kökény 2, György. Játékos-edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 16. perc: 7–3. 35. p.: 14–14. 42. p.: 16–19. 51. p.: 23–22
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/8
Zsiga Gyula:
– Két indiszponált és gyenge csapat harcában a szerencsésebb nyert.
Rosta István: – Nagyon fontos győzelmet arattunk egy jól összerakott PLER ellen.

CSURGÓI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 34–18 (17–10)
Csurgó, 900 néző. V: Baranyi, Szloska
CSURGÓ: Wiszomirszky – Herbert, BORSÓS 3, Pordán 3, Szöllősi Sz. 3, Nagy M. 3, A. AGUIRREZABALAGA 5. Csere: PALLAG (kapus), Puhovszkij 3, Gazdag 3, OLÁH G. 4 (4), Lele 1, Országh 1, Vadkerti G. 4, Kovacsics 1, Győrfi. Edző: Imre Vilmos
OROSHÁZA: Ivanisevics – BUDAY D. 4 (2), Raffai, Harsányi V., Knezsevics 3, Mazics 3, Bali 2. Csere: Herjeczki, Berta, Németh 2, Morva, Milovics 2, Varsandán Á. 1, Marics, Balda 1, Benmiloud. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 10. p.: 5–3. 16. p.: 8–6. 19. p.: 11–7. 26. p.: 16–10. 36. p.: 21–11. 43. p.: 26–13. 46. p.: 29–13. 54. p.: 33–16
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Imre Vilmos:
– A fegyelem, a figyelem és az akarat meccse volt, bár most is voltak hullámvölgyek. Nagyjából megcsináltuk, amit elterveztünk, ennek köszönhetjük magabiztos győzelmünket.
Vladan Jordovics: – Megérdemelten nyert a Csurgó, nagy pofont kaptunk. Húsz percig partnerei tudtunk lenni, de utána a sok technikai hiba és a fegyelmezetlenség megbosszulta magát.