Női kézilabda: 16 gólos ETO-siker a Veszprém ellen

2013.08.15. 00:47
A mosonszolnoki sportcsarnokban tartott bemutató és egyben felkészülési mérkőzést a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata és a Magyar Kupa-bronzérmes Veszprém Barabás. A mérkőzést a győriek nyerték 38–22-re – számolt be róla a gyorietokc.hu.
Kellemes hangulatban, telt ház előtt zajlott a mérkőzés, ahol elsősorban a mosonmagyaróvári és a helyi közönség képviseltette magát. A nézők többek között parádés Görbicz-megoldásokat, csodaszép Löke-gólokat láthattak, a kapusok pedig mindkét oldalon bravúrokat mutattak be. A veszprémi csapat kiválóságai is megvillantak: Planéta Szimonetta lövőhelyzetben tarthatatlan volt, és Tóth Eszter is kivette a részét a gólgyártásból.A győriek már az első tíz percben előnyre szereztek, amelyet a félidőig tízre növeltek (21–11). A második félidőben tovább nőtt az ETO előnye, amely elsősorban a kemény védekezésnek volt köszönhető. A mérkőzés végére jelentős különbség alakult ki, az ETO 16 góllal nyert.NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Győri Audi ETO KC–Veszprém Barabás 38–22
(21–11)
Gólszerzők: Görbicz 9 (5), Löke 7, Amorim 6, Rédei-Soós, Bognár-Bódi 3-3, Bulatovics, Orbán A., Tervel 2-2, Kovacsics 2 (2), Szepesi, Hornyák Á. 1-1, ill. Planéta 5 (1), Tóth E. 4 (1), Marincsák 3, Vesztergombi 2 (1), Palkó 2, Tóth G., Gulyás, Palotás, Kurucz, Takács, Hajtai 1-1