Férfi kézilabda NB I: továbbra is százszázalékos az MKB Veszprém

2010.03.12. 19:52
Továbbra is százszázalékos az MKB Veszprém a férfi kézilabda-bajnokságban: a címvédő a 24. fordulóban a Dunaferr vendégeként győzött 34–22-re.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
DUNAFERR SE–MKB-VESZPRÉM 22–34 (8–17)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
DUNAFERR: Vitaris – MISS 4 (2), Németh G. 1, Kopco 1, Bali, Nagy K. 3 (1), Morva 3. Cs: Repóth (kapus), Kemény, Rosta M. 1, Benmiloud 1, Szepesi 1, BODÓ 3, TAKÁCS 4 (1). Edző: Imre Vilmos
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 2, Sulic 2, Lapcsevics, Lusnyikov, TERZIC 4 (1), IVÁNCSIK G. 5 (1). Cs: Andorka (kapus), VILOVSZKI 4, Gulyás, SESUM 6, PÉREZ 6, Korazija 3 (1), Eklemovics 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–2. 12. p.: 2–7. 24. p.: 7–14. 41. p.: 11–21. 52. p.: 17–28
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3
Imre Vilmos: – Az első félidőben kishitűen kézilabdáztunk a világ egyik legjobb csapata ellen. A másodikban aztán már emlékeztetett a játékunk arra, amellyel bejutottunk a bajnokságban a négy közé.
Mocsai Lajos: – Már a szünetig döntésre vittük a találkozót, amely beleillik az új, szerda–péntek ritmusú mérkőzéseink sorába. A második félidőben visszavettünk a játék sebességéből, és ennek nem örültem.
BUDAPEST BANK–KECSKEMÉTI SE–DEBRECENI KSE–HOTEL LYCIUM 37–26 (17–16)
Kecskemét, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska
KECSKEMÉT: Nagy L. – Csorba 1, BÍRÓ, Belojevics 5, PTRO 5, Szabó P. 6/4, Varsandán 5. Cs: SHEJBAL (kapus), BAJUSZ 7/2, Gyuris 1, Prieto 2, Dobó, Berta, HRUSCAK 5. Szakmai igazgató: Skaliczki László
DEBRECEN: Naháj – GÚNYA 7/2, Padla 4, Szabó Cs., Hornyák 2, Pálos 5/2, Hímer 5/1. Cs: Lencsés (kapus), Sipos 2, Pető, Mándi, Juhos 1, Balázs. Vezetőedző: Bíró Imre
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 7/5
Az eredmény alakulása: 5. p.:4–2, 15 p.: 10–9, 21. p.: 11–11, 26. p.: 15–14, 36. p.: 21–16, 40. p.: 24–17, 47. p.: 30–19, 57. p.: 35–25
Skaliczki László: – Nagyon örülök a megszerzett 18 pontunknak és annak, hogy az 1-8. helyért játszhatunk majd. A második félidő maszívabb, agresszívebb védekezése döntött a javunkra.
Bíró Imre: – Nem tudok mit mondani.
24. FORDULÓ

KECSKEMÉT: Nagy L. – Csorba 1, BÍRÓ, Belojevics 5, PTRO 5, Szabó P.  6/4, Varsandán 5. Cs: SHEJBAL (kapus), BAJUSZ 7/2, Gyuris 1, Prieto 2, Dobó, Berta, HRUSCAK 5. Szakmai igazgató: Skaliczki László
Hétméteresek: 6/6 ill.  7/5
Az eredmény alakulása: 5. p.:4–2, 15 p.: 10–9, 21. p.:  11–11, 26. p.: 15–14, 36. p.: 21–16, 40. p.: 24–17, 47. p.: 30–19,  57. p.: 35–25

11. Gyöngyösi FKK 20 3 3 14 501–628 –127  9
12. DKSE-Hotel Lycium 20 2 3 15 540–649 –109  7