Az európai kupafőpróbán a Szeged csak megszorítani tudta a bajnokot

SIMON JÓZSEF/DONÁT TAMÁS/NSOSIMON JÓZSEF/DONÁT TAMÁS/NSO
2009.03.14. 14:54
Az MKB Veszprém nyerte meg a magyar férfi kézilabda-bajnokság szuperrangadóját a Pick-Szeged ellen. Már az első félidőben is jobban játszott a vendéglátó csapat, és háromgólos előnnyel vonult pihenőre. Ez nagyban a védekezésének volt köszönhető, mellyel nem tudtak mit kezdeni a Szeged belső emberei. A második játékrészben még meglett volna az esélyük a Tisza-partiaknak a felzárkózásra, azonban nem éltek vele, a vége így ötgólos hazai siker lett.
Pérez fontos gólokat szerzett a hajrában
Fotó: Mirkó István

Először találkozott egymással a két vezető magyar csapat Veszprémben a 2008-as döntő óta, ráadásul immár az új csarnokban. A mérkőzés tétje az alapszakaszgyőzelem volt, amely pályaelőnnyel jár a bajnoki fináléban. Ebben a tekintetben a hazaiak álltak kedvezőbb helyzetben a rangadó előtt, ugyanis az ősszel 30–26-ra győzni tudtak Szegeden.

Az alapszakasz megnyeréséhez tehát legalább öt góllal kellett győznie a Picknek. A vendégcsapatból Valentin Ghionea hiányzott, akinek edzésen megsérült a bokája (a helyettese a fiatal Vancsics János lett). A hazaiaknál továbbra sem játszhatott Zsarko Sesum, aki arcműtétje után már edz, de még hetek kérdése, hogy újra pályára léphessen.

Krivokapics Milorad kínai figurából szerzett vezetést a Szegednek, amelynek színeiben a hajdani újvárosi Zubai Szabolcs először játszott rangadót az MKB ellen. Marko Vujin találataival pillanatok alatt fordított a hazai együttes. A kíméletlenség határáig keményen védekezett mindkét csapat, a bírók pedig azon igyekeztek, hogy a kegyetlen durvaságokat meggátolják.

Luka Zvizej, Zubai és Vladimir Oszmajics góljaival rendre vezetett a Szeged (4–5), ám Iváncsik Gergő, majd Gulyás Péter találataival újabb fordulat következett (8–6). Gyakrabban cserélt a Szeged, s a friss erők révén tartotta magát. Laluska Balázs látványos gólt lőtt (10–9), majd feleslegesen szabálytalankodott, két perce kiállították, ezt kihasználta Iváncsik Gergő (12–9).

A két zseniális kapus, Dejan Perics és Puljezevics Nenad egyaránt remek formában védett, de a veszprémi klasszisnak (a nevét szinte folyamatosan skandálta a B-közép) hatékonyabban segítettek agresszíven, sok lábmunkával védekező társai. A német Gummersbachba tartó Vujin Bundesliga-formában kézilabdázott, s hatodik találatával visszaállt a háromgólos MKB-előny (14–11), a görcsösen akaró Szeged pedig a szünet előtt hosszú gólcsendet tartott.

Perics bravúrjai erős hátteret adtak a Veszprémnek, amelynek védelmét Danijel Andjelkovics vezérletével igyekezett áttörni a Szeged (17–13). Krivokapics és Iváncsik Gergő többszöri gólváltása után Zvizej lerohanásból szerzett találataival zárkózott fel a Szeged (18–16), amely pedig hetest is hibázott.

Emberhátrányban is tartotta magát az MKB, sőt a remeklő Iváncsik Gergő ebben a helyzetben szerezte hetedik gólját. Pérez Carlos lélektanilag fontos gólt szerzett, Perics újabb büntetőt hárított, majd Vujin betörésből volt eredményes, és semmi sem utalt arra, hogy a Szeged képes lenne fordítani (25–20). Az Andjelkovicsot váltó Petar Nenadics és a fáradhatatlanul küzdő Krivokapics azonban még mindent megtett a felzárkózásért. Katzirz Dávid is betalált, ám Vujin újra és újra átlőtte a Pick védőfalát.

A végjátékra Dragan Marjanac állt a szegedi kapuba, s ekkor egy-két támadást elkönnyelműsködött, elkapkodott a hazai gárda. Mocsai Lajos időt kért, hogy kiengedni látszó együttesét felrázza az utolsó négy percre (26–23). Perics bravúrjai és Pérez góljai azonban eldöntötték a csatát, amelynek legjobbja Vujin és Pérez volt (29–24). Győzelmével az MKB Veszprém gyakorlatilag alapszakaszgyőztesnek tekinthető, és minden bizonnyal pályaelőnnyel kezdheti a bajnoki finálét.

A Szegednek nincs oka a búslakodásra, mert hasonló teljesítménnyel a KEK-negyeddöntőben legyőzheti a német Nordhornt, sőt merészebb álmokat is szövögethet. Ahhoz azonban még kevés volt a teljesítménye, hogy a BL-negyeddöntős, továbbra is csúcsformában levő Veszprém otthonában pontot szerezzen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

22. FORDULÓ
MKB Veszprém–Pick-Szeged 29–24 (14–11)
Veszprém, 5000 néző. V: Dobrovits, Tájok
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–1, 9. p.: 3–4, 13. p.: 8–6, 12. p.: 10–8, 21. p.: 12–9, 24. p.: 12–11, 26. p.: 14–11, 33. p.: 15–11, 26. p.: 18–14, 44. p.: 19–17, 48. p.: 22–18, 57. p.: 28–23

IVÁNCSIK G. 7 Zvizej 2
Csere: EKLEMOVICS 2, VUJIN 9 (5), Markovics, PÉREZ 4 Csere: Marjanac (kapus), OSZMAJICS 3, Laluska 2, Nenadics 1, Herbert, Vadkerti 2, Katzirz 2

MOCSAI LAJOS, a MKB Veszprém edzője: Hullámzó színvonalú mérkőzést nyertünk meg, mert az utolsó tizenöt percben fölénybe kerültünk. Kulturált hangulatú csatában szereztünk két pontot. A védekezésünk középen igen tömör, hatékony volt.
VLADAN MATICS, a Pick-Szeged edzője:Megérdemelten nyert a Veszprém. Többször sikerült felzárkóznunk egy-két gólra, de az emberelőnyös helyzeteket nem tudtuk kihasználni. Hasznos csata volt a Nordhorn elleni felkészülésben.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1. MKB Veszprém KC 20 20 731–484 +247 40
2. Pick Szeged 22 20 2 681–537 +144 40
3. Dunaferr SE 20 16 4 599–495 +104 32
4. PLER KC 20 14 6 563–508 +55 28
5. DKSE-Airport Debrecen 21 10 2 9 625–604 +21 22
6. Balatonfüredi KC 21 10 2 9 553–574 –21 22
7. Tatabánya Carbonex KC 21 10 2 9 618–622 –4 22
8. Mezőkövesdi KC 21 8 3 10 566–611 –45 19
9. Gyöngyösi FKK 22 7 2 13 641–690 –49 16
10. Kecskeméti Delfin KC 21 7 2 12 573–620 –47 16
11. Százhalombattai KE 22 5 4 13 545–659 –114 14
12. Csurgói KK 22 4 4 14 579–632 –53 12
13. Komlói BSK 21 3 1 17 551–662 –111 7