Női kézilabda BL: a Hypo három góllal kapott ki Togliattiban

2008.04.20. 16:37
Az osztrák bajnok Hypo-NÖ 31-28-ra kapott ki a Lada Togliattitól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.
A szünetben 17-14-re vezettek a hazaiak, és a három gólos különbség megmaradt a végére is.Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, az oroszok Vinogradova mérkőzés elején szerzett három góljával jól kezdtek (6-4), de a Hypo Tóth Tímea vezetésével átvette az irányítást, és emberhátrányban lőtt góllal már 12-10-re is vezettek.Ekkor Postnova megtalálta a kaput, és a Togliatti egy 10 perces jó szériát produkálva három góllal elhúzott a szünetre.Mocsalina góljával 19-15 volt már a hazaiaknak, amikor a vendégek magukra találtak, és öt perc alatt "visszajöttek" a meccsbe (21-22). Ezután felváltva vezettek a csapatok, a hajrát azonban ismét a hazaiak bírták jobban.Klimova gyönyörű ejtése után 28-25 lett az állás. Németh András, a Hypo edzője hiába kért időt, a jól játszó Vinogradova létszámhátrányban volt eredményes (31-27), és ezen az eredményen már csakl egy gólt tudott faragni a Hypo.A hazaiak sikerének fő letéteményese Sidorova kapus volt, aki remekül védett, a vendégeknél Tóth Tímea támadásban, Kirsner Erika védekezésben jeleskedett.