Kézilabda, Budapest Bank férfiliga: tíz góllal verte a Győr a Hortot

2008.02.16. 23:29
A Budapest Bank liga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában a Győr a Kőér utcában tíz góllal bizonyult jobbak a pályaválasztó Hort SE-nél. A Debrecen a Békés otthonában szenvedett háromgólos vereséget a felsőházban.
Az esélyesebb vendégek rögtön a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, de a kicsit későn ébredő házigazdák fel tudták venni velük a lépést. A játékrész közepén nyílt volt a mérkőzés, de a szünetre a vendégek négy góllal elhúztak.A második felvonás elején aztán szabályosan állva hagyta ellenfelét a Győr: tíz perc alatt 7-1-gyel elhúztak a vendégek, akik így tízgólos előnyre tettek szert. Eldőlt a találkozó.A Győr a harmadik mérkőzését nyerte meg a rájátszásban, a Hort a negyediket veszítette el.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, ÉLVONALBELI FÉRFI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ:

HORT SE - GYŐRI ETO FKC SE 23–33 (11–15)
Kőér utca, 200 néző. V: Nagy F., Túróczy
HORT: Kovács J. – Gábori 1, Emmer 3, Tarjányi 2, Tóth G. 6, Majoross 2, Révész 1. Cs: Varga Á. (kapus), Füsi, Pozsgai, Balogh D. 1, Csík 2 (1), Babicz 2, Nagy L. 3. Edző: Adorján Gábor
GYŐR: HOFFMANN – Székely 3 (2), Nagy T. 2, SZABÓ A. 8, FORRAI 3, Bognár 2, PÁLOS 8. Cs: Herjeczki (kapus), Józsa T. 1, Kovács Á. 1, BECKER 3, Németh G. 2, Petrovszki, Horváth A. Edző: Deáki István
Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–3. 13. p.: 6–7. 25. p.: 10–13. 40. p.: 12–22. 52. p.: 18–30
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Adorján Gábor: Sokadik érthetetlen teljesítmény, remélem, még nem úszott el a hajó.
Deáki István: Amit terveztünk, sikerült megvalósítani. Győzni jöttünk, ez sikerült egy jól játszó Hort ellen.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, ÉLVONALBELI FÉRFI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ:

ERSTE-BÉKÉSI FKC - DKSE-AIRPORT DEBRECEN 30–27 (12–11)
Békés, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
BÉKÉS: Ardeleán – Djurisin, GAMRAT 7 (4), Trivkovics 3, Kocsis 1, Kopcsák 2, Raffai 2. Cs: NAGY L. (kapus), JURKO 1, Varga A. 1, Nagy Cs. 3, OLÁH 10 (2). Edző: Bakó Botond
DEBRECEN: DJORDJEVICS – Gúnya 4, Rédei 4, FREY 10 (2), Roman 2, Kelecsevics 3, Ambrus 1. Cs: Pereverzia (kapus), Tarnavölgyi, Juhász 1, Habuczki, Noris 2. Edző: Kovács Mihály
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–4. 10. p.: 1–7. 19. p.: 8–7. 25. p.: 9–10. 45. p.: 19–19. 52. p.: 25–22

4. PLER-Airport KC 10 4 1 5 270-289 -19 9
5. DKSE-Airport Debrecen 10 4 - 6 269-287 -18 8
6. Erste-Békési FKC 10 3 1 6 284-335 -51 7
7. Százhalombattai KE 10 2 1 7 247-295 -48 5
8. Komlói BSK 10 - 1 9 236-314 -78 1