Kézilabda, Budapest Bank férfiliga: Mezőkövesden nyert a Balaton

2008.02.16. 19:20
A Budapest Bank liga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában Mezőkövesden nyert három góllal a Balatonfüred.
A nyitány a Balatonfüredé volt, de a hátrányba került hazaiak becsülettel küzdve felálltak, és a szünetre már náluk volt a minimális előny.A mérkőzés a hajrához közeledve dőlt el, amikor a vendégek ismét megléptek, méghozzá öt góllal, a házigazdák aztán már csak közelebb tudták lopni magukat, de a vereséget nem tudták elkerülni. A mezőkövesdiek harmadik vereségüket szenvedték el a rájátszásban, a balatonfürediek harmadszor nyertek és továbbra is veretlenek.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, ÉLVONALBELI FÉRFI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ:

MEZŐKÖVESDI KC - BALATONFÜREDI KC 26–29 (14–13)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: TEREMY – Gilán, Pető 1, VUJOVICS 7 (5), Papp G. 2, Fekete 3 (1), Molnár 2. Cs: Bakos (kapus), Nyikes, Bajorhegyi, Ölschléger 2, FÜLÖP 7, Fügedi 1, Kocsis 1. Edző: Juhász István
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – TOMBOR 4, Struhár, Kányai, Vilovski 1, Pál G. 2, Bene 2. Cs: SZABÓ I. (kapus), Lelkesi 1, KOTORMÁN 9, Salamon 2, Konkoly 3, MOHÁCSI 5 (4), Kolep. Edző: Velky Mihály
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–5. 15. p.: 6–7. 18. p.: 8–8. 25. p.: 12–11. 38. p.: 18–17. 44. p.: 19–19. 52. p.: 21–26. 56. p.: 24–26. 57. p.: 24–28.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/4
Mestermérleg
Juhász István: Nagyszerűen küzdött a csapat, a válogatottakkal felálló vendégek ellen.
Velky Mihály: Az első félidőben jól kezdtünk, aztán elherdáltuk az előnyünket. Nagy küzdelemben, végül a nagyobb rutin döntött.