Békési győzelemmel hangolt az MKB Veszprém a Celje ellen

2007.11.13. 20:36
Sima, hétgólos győzelmet aratott az MKB Veszprém kézilabda csapata a Békés otthonában. A Budapest Bank-liga B-csoportjának éllovasa őrzi veretlenségét, és 11 forduló után 11 győzelemmel fölényesen vezeti csoportját.
Iváncsik Gergő 10 gólt dobott a Békésnek - így csapata legeredményesebb játékosa volt
NS-archív
NS-archív

A békési csapat nem feltartott kézzel lépett a csarnokba: Bakó Botond játékosai az első félidőben remek teljesítményt nyújtva 26 percen át tartották a lépest a veszprémiekkel (18-18). A félidőben így a bakonyiak mindössze 3 góllal vezettek, méghozzá úgy, hogy 20 gólt kaptak!

Szünet után aztán egyre jobban belelendültek a vendégek, míg a hazaiakon egyre inkább kiütközött a fáradtság. A veszprémieknél elsősorban Iváncsik Gergő és Marko Vujin jeleskedett a góllövésben, míg békési oldalon Oláh Gábor és Kocsis Csaba volt dicsérhető.

A bajnokaspiráns végül hétgólos győzelemmel hangolt a hétvégi Celje elleni mérkőzésre (33-40), de mutatott játéka alapján a hazai csapat sem szégyenkezhet.

BUDAPEST BANK-LIGA, B-CSOPORT, 11. FORDULÓ

ERSTE-BÉKÉSI FKC - MKB-VESZPRÉM 33–40 (20–23)
Békés, 700 néző. V: Ágnecz, Sipos
BÉKÉS: Nagy L. – Djuricin 1, OLÁH 7, Himer 4, KOCSIS 9, PAVLOVICS 6 (1), Kopcsák 1. Cs: Domokos (kapus), Jurkó, Raffai, Szatmári, Nagy Cs. 3, Gamrat 2 (1). Edző: Bakó Botond
VESZPRÉM: Perics – Gulyás 4, GÁL 4, Ilyés 5, Lusnyikov, Sesum 3, IVÁNCSIK G. 10 (3). Cs: Tatai (kapus), Cosma, IVÁNCSIK T. 4, VUJIN 9, Markovics, Eklemovics 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 5. p.: 4–3. 6. p.: 4–5. 11. p.: 8–8. 21. p.: 13–15. 26. p.: 18–18. 34. p.: 21–26. 46. p.: 26–34
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Bakó Botond: – A csapat egy nagyon jó ellenféllel szemben remekül játszott, dicséret illeti játékosaimat.
Mocsai Lajos: – A hazaiak remekül kézilabdáztak, a mi védelmünk lassan gondolkodott, kellett egy félidő, amíg bemelegedtünk. Amúgy jó színvonalú mérkőzést láthatott a közönség.