Az erő a fantasztikus akaraterővel küzdő Pickkel volt Veszprémben

2007.05.12. 18:12
Óriási küzdelemben, hétméteresekkel dőlt el a bajnoki döntő első mérkőzése a férfi kézilabda NB I-ben: a győzelmet végül a Szeged szerezte meg, miután Puljezevics Nenad előbb belőtt, majd kivédett egy büntetőt. A meccset eldöntő lövés Milorad Krikokapicsé volt. A Pick hatalmas akaraterőről tett tanúbizonyságot, és máris megfosztotta a pályaelőnyétől a címvédő Veszprémet. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Pick javára.

Öt-ötig nem történt semmi említésre méltó, addig egyik gárda sem tudott elhúzni, utána azonban 7-5-re meglépett a Veszprém. Nem tartott kisokáig az előnyt, Lele Ákos és Milorad Krivokapics révén ugyanis gyorsan egyenlített a Pick.

Ezt még egyszer eljátszotta a két együttes – 9-7-re elhúzott az MKB – majd behozta a hátrányát a vendégcsapat –, utána azonban változott a szereposztás.

Vujin jóvoltából még a Veszprémnél volt az előny (10-9), után azonban egymás után három gólt szerzett a Szeged, sőt hárommal is elléphetett volna, de Bendó ziccerben hibázott.

Zdravko Zovko ekkor érhető okból időt kért, ami használt is, hiszen Gál és Putics góljaival gyorsan kiegyenlített a 15-szörös bajnok piros mezes gárda.

A Szeged ekkor még újra megszerezte a vezetést, ám a játékrész hajrája egyértelműen a címvédőé volt. A veszprémiek egy 4-0-s rohamot produkáltak – ebből Ivan Perez két találattal vette ki a részét –, s ezzel viszonylag biztos előnyt birtokában tarthatták meg a taktikai értekezletet a pihenőidőben.

A folytatásban percekig annak a határán „egyensúlyozott” a meccs, hogy az MKB végleg megtöri a kékmezesek ellenállását, azonban nem tudott négy góllal elhúzni a bajnok.

Ezzel szemben 20-17 után Daniel Andjelkovics ismét minimálisra csökkentette a hátrányt – 14-13-nál volt leguttóbb ilyen közel a Pick.

Gulyás kiállítása után Mezei egyenlítési lehetőséget hagyott ki – avagy Perics védett remekül –, de jött az újabb esély, és Vadkerti már nem hibázott a szélről. A Szeged 13-13 után egyenlített.

És nem csupán egyenlített, hanem a lélektani előnyt kihasználva Krivokapics a vezetést is megszerezte hét és fél perccel a leefújás előtt. Puljezevics Nenad, a Szeged kapusa pedig szinte kijátszhatatlan volt – mindent védett.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kézilabda-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Óriási küzdelem alakult ki, amelyben egy darabig a Szeged vezetett, de 25-25 után a végig parádésan játszó Ivan Perez ismét a Veszprémnek szerzett előnyt, majd gyors indítás végén Lusnyikov 27-25-re alakította az eredményt.

A Szegedet azonban ezúttal nem lehetett megtörni: a véghajrában előbb Lele Ákos lőtt be egy büntetőt, majd a végén kettős emberhátrányba kerültek a vendégek, és Krivokapics úgy egyenlített, hogy semmi másra nem volt idő. Hétméteresekkel dőlt el a meccs (27-27).

Tombor belőtte a magáét, Lele próbálkozását azonban lábbal védte Perics. Mint annyiszor a meccsen, ezúttal is az MKB állt jobban, de megint fordult a kocka.

Vujin dobását Puljezevics kirúgta, Sutka visszont nem hibázott, így ismét egyenlő volt az állást.

Sesum és Ilyés is pontos volt, majd Lusnyikov lőtte be a magáét. A döntő momentumok ekkor következtek: Puljezevics hetest vállalt, amelyet belőtt, aztán kivédte Pásztor Istvánét, így Krivokapics úgy állt oda, hogy ha betalál, nyer a csapata.

A szerb játékos a jobb felső sarokba pattintotta a labdát, így szenzációs győzeelmet aratott a Szeged.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

DÖNTŐ, ELSŐ MÉKRŐZÉS:
MKB VESZPRÉM KC – PICK-SZEGED 30-31 (27-27, 16-13 - hétméteresekkel)
Veszprém, 2800 néző
V: Bonifert, Oláh
VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 2, Gál 2, LUSNYIKOV 3 (1), Sesum 1 (1), PÉREZ 10, Iváncsik 3. Csere: Vujin 4, Eklemovics 1, Cosma, Tombor 2 (1), Putics 2 (1), Pásztor. Edző: Zdravko Zovko
SZEGED: PULJEZEVICS 1 (1) – Bendó 3, KRIVOKAPICS 7 (1), ANDJELKOVICS 3, Mezei 3, ILYÉS 6 (1), Vadkerti 1, Csere: Bajusz 1, Herbert 1, Djurkovics, Lele 2 (2), Berta 2, Sutka 1 (1). Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-0. 9. p.: 4-4. 11. p.: 7-5. 14. p.: 7-7. 17. p.: 9-7. 19. p.: 9-9. 23. p.: 10-12. 26. p: 12-12. 28. p.: 14-13. 34. p.: 17-15. 39. p.: 20-17. 50. p.: 21-21. 55. p.: 22-23. 56. p.: 24-24. 58. p.: 27-25
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 9/6
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának állása: 1:0 a Pick-szeged javára