Kétszeri hosszabbítást követően döntőben a németek

2007.02.01. 19:22
A Németországban zajló férfi kézilabda-világbajnokság első elődöntőjében a házigazda német válogatott másodszori hosszabbítást követően, nagy csatában verte a francia együttest. A másik elődöntőben Dánia Lengyelországgal mérkőzik meg. Három perc elteltével 1-1 állt az eredményjelzőn, majd a vendéglátók akarata érvényesült.
Karabatic az első félidőben a hátán vitte a franciákat, de az átlövő lendülete elfogyott a hajrára
Reuters
Reuters

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG

ELŐDÖNTŐ (KÖLN):
Németország - Franciaország 32-31 (11-12, 21-21, 27-27)
Gólszerzők: Glandorf 5, Baur 5 (4), Hens 4, Kehrmann 4, Klein 3, Zeitz 3, Jansen 3, Kraus 2, Schwarzer 2, Kaufmann 1, ill. Narcisse 8, Abati 7 (2), Karabatic 6, B. Gille 4, Abalo 3, Guigou 3
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Kapusok: Fritz 17/47 (36%), ill. Omeyer 15/47 (32%)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a világbajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Zeitz a 12. percben önmaga második találatával 5-3-ra alakította az állást.

A 15. percben Zeitzot kiküldték, az emberelőnyt Karabatic duplán kihasználta, a 22 esztendős francia átlövő kétszer is mattolta Fritzet (5-5).

A 18. percben Gille révén először vezettek a franciák, Brand, a hazaiak szövetségi kapitánya rögtön időt kért.

Narcisse a félidő hajrájában kétszer is betalált (10-12), Kehrmann pedig egy másodperccel a játékrész vége előtt három francia játékos szorításában lőtte ki Omeyer kapujának bal oldalát, így Onesta tanítványai egygólos előnnyel vonulhattak szünetre.

A fordulás után sokáig felváltva estek a gólok, a franciák vezetést szereztek, a németek pedig rendre egyenlítettek. Ezt a már-már sablonszerű koreográfiát a 47. percben Abati törte meg, találatával kettőre növelte a gallok előnyét (15-17).

Hens négy góllal vette ki a részét a sikerből
Reuters

A németek érezték, hogy baj van, nem is késlekedtek a válasszal: Fritz indítása után Kehrmann bevágta a ziccert (17-17). Az 52. percben Glandorf tiszta helyzetben nem hibázott, így hosszú idő után újra a Brand-csapat állt jobban (18-17).

Hihetetlen izgalmakat hozott a végjáték, két perccel a vége előtt Abati belőtte a belül védekezés miatt megítélt hétméterest (20-20). Abalo 47 másodperccel a vége előtt vezetést szerzett Franciaországnak, Brand időt kért.

A németek Baur révén egyenlítettek, Fritz pedig négy másodperccel a lefújás előtt 21-21-es állásnál lábbal védett, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadás kétszer öt percében sem született döntés, a 70. percben a németek előbb egyenlítettek, majd kivédekezték a francia támadást (27-27). Hetvenpercnyi izgalom után sem dőlt el, melyik csapat jut a világbajnoki fináléba.

A 75. percben Kehrmann ismét kulcsfontosságú momentumban villant, lövése a felső lécről pattant Omeyer kapujába (29-29). A végjátékban Kauffmann előbb betalált, majd kiharcolt egy hetest, amit Baur gólra váltott (32-31).

A franciák egyenlítő gólját visszafújta a játékvezető, így végül Németország nyerte a csatát. A házigazda ellenfele Dánia vagy Lengyelország lesz a vasárnapi fináléban.