Kerékpár: Jakobsené a 2. szakasz, Fetter a 28. Belgiumban

K. B.K. B.
2023.06.15. 18:14
Fabio Jakobsené a második szakasz Belgiumban (Fotó: Getty Images)
Fetter Erik a 28., Peák Barnabás a 89., míg Kusztor Péter a 126. helyen zárta a kerékpáros belga körverseny 2., Merelbeke és Knokke-Heist között rendezett, 175.7 kilométeres szakaszát, amelyen a holland Fabio Jakobsen győzött.

Európa-szerte a kisebb versenyek hete zajlik, ugyanis az ötödik napnál járó svájci kör mellett szerdán elindult a belga és a szlovén körverseny is. Belgiumban három magyar bringás is érdekelt, a csütörtöki síkszakaszon nem volt kérdés, hogy sprintbefutó vár a mezőnyre, amelyben ezúttal a holland Fabio Jakobsen bizonyult a legjobbnak, aki legutóbb versenyszakaszt épp az idei Tour de Hongrie-n nyert. Jakobsen ezzel az összetettben is az élre állt, mögötte azonos idővel szerepel honfitársa, Mathieu van der Poel a második helyen.

Fetter Erik azonos idővel a 28., Peák Barnabás több min 5 perc hátránnyal a 89., míg Kusztor Péter bő 7 perc lemaradással a 126. pozícióban ért célba.

BELGA KÖRVERSENY
2. SZAKASZ (MERELBEKE–KNOKKE-HEIST, 175.7 KM)

1. Fabio Jakobsen (holland, Soudal-Quick Step) 3:52:07 óra
2. Mathieu van der Poel (holland, Alpecin-Deceuninck) azonos idővel
3. Jasper De Buyst (belga, Lotto Dstny) a i.

28. Fetter Erik (EOLO-Kometa) a i.

89. Peák Barnabás (Human Powered Health) +5:23 p h.

126. Kusztor Péter (Team Novo Nordisk) +7:04 p h.

Az összetett állása
1. Jakobsen 7:30:05 óra, 2. Van der Poel a i., De Buyst +0:07 mp h., ...22. Fetter +16 mp h., ...92. Peák +15:48 p h., ...113. Kusztor 17:29 p h.

86. Tour de Suisse
5. szakasz (Fiesch–La Punt, 211 km): 1. Juan Ayuso (spanyol, UA Team Emirates) 5:23:01 óra, 2. Skjelmose (dán, Trek-Segafredo) 54 másodperc hátrány, 3. Bilbao (spanyol, Bahrain-Victorious) 54 mp h. Az összetett állása: 1. Skjelmose 16:43:41 óra, 2. Felix Gall 8 mp h., 3. Ayuso 18 mp h.

29. Tour of Slovenia
2. szakasz (Zalec–Ormoz, 163.7km): 1. Dylan Groenewegen (holland, Jayco Alula) 3:49:39, 2. Moschetti (olasz, Q36.5) azonos idővel, 3. Bauhaus (német, Bahrain-Victorious) a i. Az összetett állása: Groenewegen 8:22:42 óra, 2. Moschetti 10 mp h., 3. Bauhaus a i.