Petacchi ötödik sprintgyőzelme, Di Luca vágya végleg beteljesült

2007.06.03. 18:43
A Giro d’Italia 21., azaz zárószakasza Alessandro Petacchi ötödik szakaszgyőzelmével zárult. Az összetettben Danilo Di Luca tetőtől talpig rózsaszínben abszolválta a szakaszt, és meg is tarthatja a trikóját, hiszen pályafutása során először ő nyerte az olasz kerékpáros körversenyt. A dobogó második fokára a luxemburgi Schleck állhatott, a harmadik helyet Mazzoleni szerezte meg összetettben. A 2008-as Giró rajthelyszínét ma jelentették be, Palermóból rajtol jövőre a mezőny.
Danilo Di Luca elérte célját, végső győzelmet ünnepelhetett a Girón

Száznegyvenegy kerekes indult neki a 90. Giro d’Italia 185 km-es zárószakaszának Vestonéből vasárnap fél egykor.

A negyedik kilométeren a norvég Andresen és az olasz Contrini „lógott meg” a mezőnytől, de 20 km múlva mindkettejüket beérte a főmezőny. 46 km-nél Garzelli, Andriotto és Codol gondolta úgy, hogy megiramodik 138 versenyzőtársától, de hat km múlva Contriniék sorsára jutottak.

A kerekesek nem szakadtak meg az etap első felében, 28-30 km/h-s átlagsebességet produkáltak hosszú időn át.

A szakasz „Garibaldi”-sprintje előtt aztán a Tinkov csapat fokozta a tempót, nem is hiába, a hajrá során az ő versenyzőjük Ignatyev diadalmaskodott Serrano és Contrini előtt.

Az összetettben élen álló Di Luca istállója, a Liquigas vezette Milánóba a mezőnyt. Mielőtt a milánói körpályára értek volna a versenyzők, négyen (köztük Tosatto) is buktak, de megúszták komolyabb sérülés nélkül.

A kerekesekre kilenc kör megtétele várt Milánó belvárosában, melynek során Ignatyev és Cummings tett még egy kósza kísérletet arra, hogy szökésből nyerje meg az utolsó szakaszt.

A szokásoknak megfelelően azonban az igazság pillanatai a sprinthajrára maradtak.

Ennek során a Milram csapat tanítanivaló felvezetést adott Petacchinak, aki ritkán látható magabiztosságal nyerte a rangos szakaszt hat-hét kerékpárnyi távolsággal megelőzve a második spanyol Richezét és az olasz Bettinit. Ez volt a sprinter 24. sikere ezen a körversenyen, amellyel beérte gyerekkori példaképét, Beppe Saronnit.

Danilo Di Luca tetőtöl talpig rózsaszínbe öltözött a szakaszra, amelynek végén első összetettbeli győzelmét ünnepelhette az olasz kerékpáros körversenyen Andy Schleck és Eddy Mazzoleni előtt. Zsinórban ez volt egyébként a 11. olasz összetettbeli győzelem a körversenyen, összességében pedig 65-ödször nyerte itáliai versenyző a viadalt.

Az előzetesen Di Luca két legfőbb riválisának tarott Simoni és Cunego közül előbbi csupán a negyedik, a 2004-es győztes Cunego csak az ötödik helyen végzett. Az olasz kerékpársport fiatal csillaga, Riccardo Ricco a hatodik helyen zárta első Giróját.

A jövő évi olasz kerékpáros körverseny Palermóból fog rajtolni 2008. május 10-én.

A Credit Agricole versenyzője, Bodrogi László a mezőnnyel ért célba Milánóban, összetettben pedig a 84. helyen zárta a 90. Giro d'Italiát.