Erste Liga: a Dunaújváros simán nyert a Corona Brasov ellen

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.09.17. 22:28
A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata 4–1-re legyőzte a romániai Corona Brasov együttesét az Erste Liga hétfői játéknapján. A Hokiklub Budapest és a Vasas összecsapásán egy hosszabbításban született gól döntött.

A Dunaújváros két harmad alatt pontot tett a meccsre. A nyáron KHL-t, illetve NHL-t is megjárt légiósokkal erősítő Gyergyói HK a második hazai összecsapását veszítette a sorozatban.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Gyergyói HK (romániai)–Sport Club Csíkszereda (romániai) 3–6 (1–2, 0–2, 2–2)

HOKIKLUB BUDAPEST–SCHILLER–VASAS HC 1–2 – hosszabbítás után (1–1, 0–0, 0–0, 0–1)
Tüskecsarnok, 307
néző. V: Babic, Pálkövi, László, Kis-Király
HK BUDAPEST: Kiss B. – Jancsó, Orbán – Csíki, Lévai, – Lakatos L., Szécsi – Baranyai – Egyed, Horváth B., Szappanos – GODÓ, IZSÁK 1 (1), SZŰCS I. (1) – Berendi, Németh Á., Vajda – Albert, Szopos, Köllő. Edző: Dusan Kapusta
VASAS:
Koitmaa – Bugár (1), Oroszi (1) – Bukor, Kováts– Seregély, Tornyai – Bálint, Fejes – BÖDÖK (1), FLISZÁR (1), VARGA T. 1 – Czakó, Szlépka, Turbucz – CSIKI 1, Pápa, Székely – Gágyor, Hegyi, Kreisz. Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások:
6 ill. 8 perc

Dusan Kapusta: – Csalódott vagyok, hiszen karnyújtásnyira volt a győzelem, mégsem sikerült megszereznünk. A döntő gól előtti percekben hiányzott a csapatomból az agresszió és az aktivitás. A hosszabbításban emberhátrányba kerültünk, amit nem sikerült kivédekeznünk. Nagyon fontos, hogy ne adjuk fel, tovább kell dolgoznunk, és előbb-utóbb az eredmények is jönni fognak.
Revák Zoltán: – Erőnlétben és sebességben is ellenfelünk felé tudtunk nőni, hatvan percig nyomás alatt tartottuk őket. Ennek ellenére úgy gondolom, a támadó harmadban nem végeztünk elég jó munkát, keveset lőttünk kapura, túlkombináltuk a helyzeteinket. Fiatal és újonc csapatként minden meccsen a maximumot kell nyújtanunk ahhoz, hogy a mostanit még több siker kövesse.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–CORONA BRASOV (romániai) 4–1 (1–0, 3–1, 0–0)
Dunaújváros, 450
néző. V: Soós, Nedielkovic, Mizsák, Soltész
DUNAÚJVÁROS:
SEVELA Erdélyi, JABORNIK 1 (1) – Franssila, Mestyán – Hruby (1), Léránt (1) – Lencsés, Szabó D. Nagy M., Turtianen 1, Uski (1) – Azari, IOSSAFOV 1, Westerling (1) – Saluga, Tóth M., Török – Makovics, Németh P., PINCZÉS 1. Edző: Antti Karhula
BRASOV:
Polc Carlson, Cescon – Bors, CLARKE 1 – Boriszenko, Mihály E. – Bíró O. A., Nagy I. Griga, Lindhammar, Tendler – Mihály Á. (1), NIELSEN (1), Tranca – Molnár Zs., Péter B., Zsók – Bíró G., Bíró M., Molnár Z. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 70 perc, ill. 72 perc
Végleg kiállítva: Hruby, Léránt, ill. Clarke, Carlson
Antti Karhula: – Jól játszottunk emberhátrányban és emberelőnyben is, de az öt az öt elleni párharcban voltunk a leghatékonyabbak. Mai játékunkkal nem hagytunk sok lehetőséget a Brassónak. Nagyon elégedett vagyok a fiatalokkal is, odatették magukat, és az ilyen meccseken tudnak igazán fejlődni.
Greg Lindqvist: – túl nagy egyéni hibákat követtünk el, bár jó megoldásaink is voltak, mégis az egyénieskedés volt ránk a jellemző. Hatékonyabban, csapatként kellett volna játszani. Néhány nap alatt lejátszott sok meccs miatt a végére elkészültünk az erőnkkel.

1. Dunaújvárosi Acélbikák 4 3 1 21–11 +10 9
2. DEAC 4 2 1 1 16–10 +6 9
3. UTE 3 2 1 15–4 +11 8
4. Corona Brasov 3 2 1 16–8 +8 6
5. Ferencvárosi TC 4 2 2 13–13 0 6
6. Csíkszereda 2 1 1 13–9 +4 5
7. Vienna Capitals II 4 1 1 2 13–19 –6 5
8. Vasas HC 4 1 2 1 9–16 –7 4