ICEHL: nyert a Vienna ellen, rájátszásba jutott a Fehérvár

POZSONYI SZILÁRDPOZSONYI SZILÁRD
2024.02.02. 23:32
Rájátszásba jutott a Fehérvár (Fotó: Fehérvár AV19)
A rájátszás matematikailag biztossá tételéért lépett jégre – a három pont mellett – a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák bázisú jégkorongligában (ICEHL) a Vienna Capitals ellen. 2–1-es sikerrel!

A rájátszás matematikailag biztossá tételéért lépett jégre – a három pont mellett – a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák bázisú jégkorongligában (ICEHL) a Vienna Capitals ellen. A Kiss Dávid kezei alatt szárnyaló együttes volt a favorit az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban, de az idény eddigi három Bécs elleni összecsapásából egyet csak hosszabbításban nyert meg, a legutóbbit pedig a ráadásban el is veszítette. Ezúttal vért izzadva, ám 2–1-es sikerrel otthon tartotta a három pontot a Fehérvár, és ami a legfontosabb: mivel a többi együttes sorsolása már nem teszi lehetővé, hogy kicsússzon a legjobb hat közül, mindenképp rájátszásba jut.

A Volán sokkal magasabb sebességi fokozaton pörgött, mint ellenfele, az első harmadban még úgy is több mint kétszer annyiszor próbálkozott, mint a – már megint – csak a rombolásra „szakosodó” fővárosiak (13–6), hogy a bírók két hazai játékost is kétpercessel sújtottak, míg a vendégek végig öt mezőnyjátékost tudtak a jégen. Mégis – éppen az egyik fórból – Zane Franklin ütött gólt…

A második harmad hasonlóképp alakult (a lőlap 11–5-öt mutatott), de ezúttal a „zebrák” már nem tolerálták a Vienna stílusát, négy kisbüntetést is kiróttak rá, ezek közül az egyik csupán tíz másodpercig tartott, ennyi idő alatt váltotta gólra Daniel Leavens.

Az utolsó kiállítás áthúzódott a harmadik harmadra, Hári János előnyhöz juttatta a Volánt belőle. A fennmaradó percekben a hazaiak még két kapuvasat is ütöttek, ám több gól már nem született.

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Székesfehérvár, 2607      néző.      V: Ofner (osztrák), Zrnic (szlovén), Durmis (szlovák),
Váczi D.
FEHÉRVÁR: HORVÁTH DOMINIK – Robertson, T. Campbell / Stipsicz, M. Phillips     (1)    / Fournier, Nilsson H. / Ambrus Cs., Kiss R. – Magosi B., HÁRI J.      1 (1),      Kuralt / LEAVENS      1 (1),      McGauley, Terbócs / Leclerc, Atkinson, Laberge / Ambrus G.,
Németh K., Mihály Ákos.     Edző:   Kiss Dávid
VIENNA:      WRANESCHITZ – Heinrich      (1),      Evan / Hackl, Donohue / Posch, M. Fischer / Flick, Widhalm – H. Eriksson, Stefansson, FRANKLIN    1   / Cheek, Ticar     (1),    Weinger / Kainz, Kromp, Hartl / Böhm, Wallner, Preiser.   Edző:     Christian Dolezal
Kapura lövések:      38–20.
Emberelőny-kihasználás:      5/2, ill. 2/1
Kiss Dávid: – Mindkét csapatnak égetően fontos volt a pontok megszerzése, egy győzelemmel a Bécsnek is reális esélye maradt volna a rájátszáskvalifikációra. Öt öt ellen irányítottuk a játékot, az emberelőnyös játékunk pedig győzelemre vezetett minket. Ráadásul az évadban a huszonhatodikra, ami új rekord, eddig huszonötnél többet egyszer sem értünk el.
Christian Dolezal: – Az első harmadban jól játszottunk, keményen küzdöttünk, de a folytatásban a Fehérvár jobban akarta a győzelmet, és túl sok büntetést szedtünk össze. Nem éltünk a lehetőségeinkkel, ám legalább öt öt ellen kihoztuk döntetlenre.

További eredmények: Linz–Bolzano (olasz) 4–3, Salzburg–Graz 9–1, Villach–HK Olimpija Ljubljana (szlovén) 3–2 – hosszabbításban, Vorarlberg–Asiago (olasz) 6–2, Pustertal (olasz)–Klagenfurt 1–7