Erste Liga: Dunaújvárosban nyert a Csíkszereda

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.02.15. 21:36
Fotó: Erste Liga
Az SC Csíkszereda esélyeshez méltón győzött 8–1-re Dunaújvárosban a jégkorong Erste Liga csütörtöki mérkőzésén.

Sofron István a 26. másodpercben betalált, és 6:01 percnél már négy gól volt a különbség. Kapuscserét követően Szalma Zsolt szépített, de a folytatásban is a székely együttes akarata érvényesült. Sofron és az izraeli válogatott David Levin öt-öt ponttal zárt, előbbi háromszor, utóbbi kétszer volt eredményes.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 1–8 (1–4, 0–2, 0–2)
DAB: Tóth K. (VALENTA) – Ahonen, Léránt / Varga A., Léhi / Sziszak, Bánki (1) / Raskin, Vaculik – Szalma 1, Somogyi B., Savolainen (1) / Pinczés O., Nemes B., Janech / Michalevic, Károly, Atamancsuk / Szabó Cs., Strenk O., Kuminka. Edző: Niko Eronen
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Kubát 1, Ferencz-Csibi (1) / Gecse (1), Rutkowski / Salló, Láday / LEVIN 2 (3), Reisz (2), SOFRON 3 (2) / Svetina, Asuchak (1), A. Brown / SZKACSKOV 2, Részegh T. (1), Becze (2) / Rokaly Sz. (2), Rokaly, N. (1), Fodor Cs. Edző: Václav Novák
Dunaújváros, 126 néző. V: Gebei G., Máhr-Stumpf, Kovács P., Szabó D. Kapura lövések: 18–43. Emberelőny-kihasználás: 5/0, ill.: 4/2
Niko Eronen: – Nagyon rosszul kezdtünk, míg ellenfelünk egyből a padlóig nyomta a gázt, így hat perc után el is dőlt a mérkőzés. Tudunk ennél jobban játszani, jobban is kell játszanunk, az biztos, de megfizették a srácok annak az árát, hogy nem álltak készen a meccs elején.
Mark LeRose (másodedző): – Tele voltunk energiával, még úgy is, hogy a nemzetközi szünet miatt a csapat egy része egy kicsit berozsdásodott, a másik fele meg játékban volt. Az első harmadunk jól sikerült, a második egy kicsit lassabbra, de összességében az emberelőnyös játékunk, illetve a -hátrányos védekezésünk is jól működött.