Erste Liga: Újpesten nyert a címvédő, csíkszeredai siker a DAB otthonában

2023.12.27. 20:54
(Fotó: Erste Liga)
A Csíkszereda 4–1-re nyert a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szerdai játéknapján. A címvédő  Gyergyói HK 5-3-ra nyert Újpesten, a Corona Brasov hosszabbítás után győzött 3–2-re a FEHA19 ellen.

Az első játékrészben Részegh Tamás találatával szereztek vezetést a vendégek, majd a második felvonásban még kétszer betaláltak, közben pedig a DAB szépíteni tudott. Az utolsó percben Csíkszereda izraeli-kanadai légiósa, David Levin biztosította a vendégsikert.

Szilassy Zoltán vezetőedző csapata az első felvonás végén 2–1-re vezetett, és bár a folytatásban kétszer is egyenlítettek a hazaiak, de fordítaniuk nem sikerült. A Gyergyó az utolsó percekben visszavette a vezetést, majd 17 másodperccel a vége előtt ismét betalált, ezzel eldöntötte a találkozót.

Rendkívül szoros meccset játszott egymással a FEHA19 és a Corona Brasov – a rendes játékidő 2–2-es döntetlennel ért véget, majd a hosszabbításban a romániai együttes szerezte meg a győzelmet.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 1–4 (0–1, 1–2, 0–1)
Dunaújváros, 300
néző. V: Varjú, Tóth R., Szabó D., Gottlibet.
DAB: Tóth – BLOMBERG (1), Sziszak / Varga A., Léránt / Marosi, Ahonen / Bánki – Szalma, Nemes, Dostálek / Ödman Hadzinikolic, KOSKINEN (1), SILLANPÄÄ 1 / Somogyi B., Lorraine, Elomaa / Károly, Szabó Cs., Atamancsuk. Edző: Niko Eronen
CSÍKSZEREDA: O'CONNOR – Kubát 1, Ferencz-Csibi / Gecse, RUTKOWSKI (2) / Salló, Láday – LEVIN 1 (1), WELSH 1, BROWN / Péter B., Részegh T. 1, Becze T. / Rokaly Sz., Reisz, Sofron / Casaneanu, Rokaly N., Fodor. Edző: Václav Novák
Kapura lövések: 27–39. Emberelőny-kihasználás: 4/1, ill. 3/2
Niko Eronen: – Jobban kezdett a Csíkszereda, korán gólt is szerzett, míg nekünk a bemelegedésre ment el az első harmad. A másodikra már jobban jöttünk ki, bőven volt lehetőségünk az egyenlítésre, ám nem tudtunk élni még a büntetőlövéssel sem. A harmadikban próbálkoztunk ugyan, de jól védekezett a Csíkszereda, így megérdemelte a három pontot.
Václav Novák: – A második harmadban túl sok kiállítást szedtünk össze, mert fegyelmezetlenek voltunk, amivel sok energiát veszítettünk. Fontos volt ez a három pont nagyon, tetszett, hogy az új játékrendszert sikeresen alkalmaztuk. Most nyertünk néhány meccset, egyre nagyobb az önbizalmunk, lehet kikapni jó játékkal, valamint győzni rossz játékkal, ám a lényeg az, hogy nyerj, ez a hoki.

UTE–GYERGYÓI HK (romániai) 3–5 (1–2, 2–1, 0–2)
Újpesti Jégcsarnok, 785
néző. V: Mach, Rencz, Kis-Király, Pálkövi B.
UTE: Rajna – Pokornyi, Kiss D. / Silfver, Nyquist / Tornyai, Balázsi / Erdőhelyi – BENK (2), Ewanyk 1, Tiala (1) / Laakkonen (1), JUST (2), Saarelainen 1 / Kovács Alex, Nádasy, Kiss P. 1 / Kovács S., Szabó R., Simon L. Edző: Markus Juurikkala
GYERGYÓ: Rinne (1) – Haaranen, JALONEN (2) / Mesikämmen, Fejes / Dalhuisen (1), Imre (1) / Timaru – B. ORBÁN 2 (1), Császár 1, BODÓ (2) / Sándor-Székely 1, SÁRPÁTKI 1 (1), Vincze P. / DiDiomete, Silló, Szigeti / Sylvestre, / Kozma Zs., Csiszer, Bíró. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 40–35. Emberelőny-kihasználás: 7/1, ill. 3/0
Markus Juurikkala: – Kemény és szoros meccset játszottunk. Voltak jó és kevésbé jó pillanataink a hatvan perc alatt. A végén a két kapott gól, főleg az üres kapus megpecsételte a sorsunkat, megérdemelten nyert a Gyergyó.
Szilassy Zoltán: – A mostani Újpest sokkal szervezettebb, mint az előző idénybeli volt. Rajna Miki ellen nehéz megtalálni a receptet. Amikor a támadóharmadban játszottunk, az nem tetszett a hazaiaknak, ezt kellett erőltetnünk ellenük. Védekezésben több hibát is elkövettünk, túl sok a három kapott gól, és rengeteg kiállítást is ítéltek ellenünk a bírók. Nagyszerűen játszottak azok, akik a sérültjeinket pótolják.

FEHA19–CORONA BRASOV (romániai) 2–3 (0–1, 2–1, 0–0, 0–1) – hosszabbításban
Székesfehérvár, 365 néző. V: Haszonits, Máhr-Stumpf, Muzsik, Kocsány.
FEHA19: MELNYICSUK – Racsinszkij (1), SALAMON / Falus, Bajkó / Szécsi, Bogesics / Nádor, Dézsi – Dobos, ZEZELJ 1, Blasko (1) / Farkas L., Strazdins, SZITA 1 / Fekete, Keceli-Mészáros (1), Ambrus Cs. / Balasits, Németh Z., Lászlóffy. Edző: Anatolij Bogdanov
BRASOV: DUBEAU – Piché, O. Williams / Boriszenko, Lowney 1 / Bors, Holwell – SCHABER (2), KÓGER D. 1, Van Wormer / Cornet, VALCHAR 1 (1), Sills (1) / Kovács M., Szabó K., Zagidullin / Gajdó, R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 27–39. Emberelőny-kihasználás: 5/1, ill. 2/0. Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Owen Samuel Williams)
Anatolij Bogdanov:
– Van egy mondás: ha finom az étel, egyre éhesebb leszel, miközben fogyasztod. Ha a DEAC-meccs után azt mondja nekem valaki, hogy egy pontot szerzünk a Brassó ellen, lehet, hogy aláírom. Ez nem is előrelépés volt, hanem előreugrás az előző meccshez képest. Büszke vagyok a csapatra, hogy meg akarta mutatni magának, tud annál jobban is játszani.
Dave MacQueen: – Az első harmad rendben volt, délelőtt az edzésen is jól mentek a fiúk. Figyelmeztettem a játékosokat, hogy a FEHA fiatal, gyors, energikus, nehéz ellene játszani, készen kell állnunk. Vannak srácok, akik odafigyelnek és keményen dolgoznak minden egyes este. Tőlük tudom, mire számíthatok. Aztán van néhány „elit” játékos, akik nem nyújtanak eleget.