Lilja óriási hibája után Teemu Selänne góljával győzött a Ducks

2007.05.21. 01:42
Detroitban szerzett előnyt az Anaheim az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának elődöntőjében – a két együttes párharca során először. A Ducks fantasztikusan izgalmas mérkőzésen győzött hosszabbításban 2-1-re Teemu Selänne góljával, így öt meccs után 3-2-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párviadalban.
Teemu Selänne (balra) ezzel a góllal nyerte meg a meccset csapatának Detroitban. Szegény Dominik Hasek teljesen verve volt

A Red Wings egészen a harmadik harmad utolsó percéig vezetett a saját csarnokában, azonban 59:12-nél az emberelőnyben játszó kalifoniai együttes Chris Pronger, Teemu Selänne, Scott Niedermayer összjáték után az utóbbi találatával visszahozta a sírból és hosszabbításra mentette a találkozót.

A „negyedik harmadban” – a ráadás is húszperces játékrészekből áll – már csaknem 12 perce gyűrték egymást a felek, és a Ducks egyenlő látszámnál is beszorította a detroitiakat.

Amikor már úgy tűnt, hogy kihozza a korongot a Red Wings, akkor a kapu mögül kikorcsolyázó Andreas Lilja óriási hibát vétett: elütött a korong fölött.

Andy McDonald „eltakarította” a pakk közeléből a bakizó riválisát, megnyitva az utat ezzel Selänne-nek a kapu felé.

A finn játékos Dominik Hasek felé fordult, majd fonákkal mintaszerűen emelte fel a korongot a cseh legenda fölött a kapuvas alá.

Ezzel a góllal természetesen véget ért a meccs, a piros mezes hazaiak pedig szinte azonnal eltűntek az öltözőben. Az autóváros valószínűleg percekre gyászba borult.

Szavazás

Melyik csapat nyeri meg a Stanley-kupát?

Írja be az itt látható számot!
A sors kegyetlensége, hogy a hatalmasat hibázó Andreas Lilját akár a meccs kulcsfigurájaként is ünnepelhették volna, hiszen a második harmad 7. percében ő lőtte a Red Wings gólját, és az majdnem a győzelmet jelentette. Majdnem…

Az Anaheim kedden, a saját pályáján lezárhatja a sorozatot, hiszen 3-2-re vezet, amennyiben viszont a Detroit egyenlít, akkor csütörtökön ismét visszatérnek a csapatok a michigani metropoliszban, és ott lesz a mindent eldöntő összecsapás.

Mint ismeretes, keletről az első kiemelt Buffalo Sabrest 4-1-gyel búcsúztató Ottawa Senators már ott van a nagydöntőben, a nyugati konferencia fináléjának győztese a kanadai együttessel mérkőzhet majd ebben az évben a Stanley-kupáért.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONGLIGA (NHL)

NYUGATI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS:
DETROIT RED WINGS – ANAHEIM DUCKS 1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-1)
Gólok: Lilja (26:13 – Cleary), ill. S. Niedermayer (59:12 ee. – Selänne, Pronger), Selänne (71:57)
Gólok/emberelőnyök: 0/7, ill. 1/5.
Kapusok: Hasek (24 védés/26 lövés), ill. Giguere (37/36)
A párharc állása: 3-2 az Anaheim javára.