Ligue 1: Mbappé-gól és -gólpassz, simán nyert a PSG

2023.10.21. 23:05
Párizsi gólöröm Kylian Mbappéval és Lucas Hernandezzel (Fotó: AFP)
Kylian Mbappé góllal és gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Paris Saint-Germain hazai pályán 3–0-s győzelmet arasson a Strasbourg ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén. A PSG néhány órára átvette a tabella első helyét, egészen addig, ameddig késő este a Nice le nem győzte 1–0-ra a Marseille-t.

PSG–STRASBOURG 3–0

Korán megszerezte a vezetést a PSG: a 10. percben Goncalo Ramos harcolt ki tizenegyest a labdát lekezelni képtelen Gerzino Nyamsival szemben, és a megítélt büntetőből Kylian Mbappé a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0. VIDEÓ ITT!

Nem sokkal később a strasbourg-i Lebo Mothiba szintén a kapuba talált, de lesről, ellenben a 31. percben a VAR-szoba nem látott szabálytalanságot: a leshatárról kilépő Mbappé villámgyors csel után az alapvonalról középre játszott, és Carlos Soler a léc alá emelt, 2–0. VIDEÓ ITT!

A második félidő derekán Mbappé a lábát fájlalva lent maradt a gyepen, de ápolás után folytatni tudta a játékot, végig is játszotta a meccset.

A 77. percben ő is ott volt az ünneplők között, amikor Soler középre passzolt labdájából Fabián Ruiz remek csel után belőtte a párizsiak harmadik gólját, 3–0. VIDEÓ ITT!

Fabián Ruiz – akárcsak az első félidőben honfitársa, Soler – az első gólját könyvelte el a mostani bajnokságban, Mbappé nyolccal vezeti a góllövőlistát.

A PSG az elmúlt négy fordulóban tíz pontot szerzett, a Strasbourg sorozatban a harmadik bajnokiját vesztette el.

Egy kis stat: a csapatkapitányi karszalagot viselő Marquinhos a 417. tétmérkőzését játszotta a párizsi csapatban, ezzel a PSG-örökranglista immár egyedüli második helyezettje a hetvenes-nyolcvanas években aktív védő, Jean-Marc Pilorget (435) mögött.

NICE–MARSEILLE 1–0

Nagy csatát vívott a két déli csapat, kár, hogy az első félidőben egyiküknek sem sikerült eltalálni a kaput. A második játékrész is gól nélkül pergett sokáig, a hajrához közeledve a marseille-i Pierre-Emerick Aubameyang kapufát lőtt, aztán néhány perccel később jött a gól is – de az ellenfél szerezte.

Leonardo Balerdi szabálytalankodott saját 16-osa oldalvonalánál, perceken belül ez volt a második sárga lapja: ő kiállt, a Nice szabadrúgást kapott, és a beívelésből a nem sokkal korábban becserélt Evann Guessand befejelte a hazaiak győztes gólját. VIDEÓ ITT!

Győzelmével a még veretlen Nice visszavette az első helyet az őt kora este megelőző PSG-től.