Ligue 1: Mbappé elemében volt, rangadón született meg a PSG első győzelme

2023.08.26. 23:05
A PSG szombat esti gólszerzői: Marco Asensio (balra) és a duplázó Kylian Mbappé (Fotó: AFP)
Megszerezte első győzelmét a Paris Saint-Germain a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2023–2024-es idényében: a párizsiak a legutóbbi ezüstérmest, a Lenst győzték le hazai pályán 3–1-re a 3. forduló szombat esti programjában.

A párizsiak az első félidő hajrájában, Marco Asensio góljával szerezték meg a vezetést: a spanyol támadó a tizenhatos előteréből lőtt a jobb alsóba, 1–0. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején, az 52. percben jött a második hazai gól: Lucas Hernandez száguldott el a bal oldalon, középre passzolt, és Kylian Mbappé 16 méterről egyből a kapu jobb oldalába bombázott, 2–0. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: ez volt a 300. olyan PSG-gól, amelyikben Kylian Mbappé közvetlen szerepet játszott (214 gól, 86 gólpassz); a statisztikát szállító Opta a tétmérkőzéseket vette figyelembe.

A párizsiak világklasszisa azonban nem állt meg itt: a végjátékban Mbappé egy kétszer megpattanó lövéssel megszerezte szombat esti második gólját is, 3–0.

Egy irányt változtató lövés hozta meg a lensiak szépítő találatát is: a végjáték végjátékában egy tavasszal még Párizsban, de a Paris FC-ben futballozó játékos, Morgan Guilavogui neve mellé írták fel, 3–1.

Három ponttal gyarapodott a Marseille is a szombati játéknapon: a déliek a két forduló után hibátlan Brestet fogadták, és Chancel Mbemba korai fejesével, valamint Ismaila Sarr lövésével győztek.

Az OM sikeréért sokat tett Pau López is, a spanyol kapus több nagy védéssel tartotta a frontot.