Ligue 1: Bölöni László csapata hősiesen küzdve jutott ponthoz a Marseille ellen

K. Zs.K. Zs.
2023.08.18. 23:03
Pierre-Emerick Aubameyang, a Marseille támadója (fehérben) a metzi Ismaël Traoréval csatázik (Fotó: AFP)
Hosszú időn át emberhátrányban játszott, mégis megszerezte első pontját Bölöni László csapata, a Metz a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2023–2024-es idényében: a második vonalból tavasszal feljutó lotaringiaiak hazai pályán 2–2-es döntetlent értek el az Olympique Marseille ellen a 2. forduló péntek késő esti, igencsak fordulatos mérkőzésén.

Az első félidőben többet birtokolta a labdát, és többet is veszélyeztetett a Marseille, így nem volt érdemtelen a minimális előnye. Az egyetlen gólt Emran Soglo lőtte éles szögből a rövid alsó sarokba, 0–1. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: az első élvonalbeli gólját szerző Soglo 18 évesen és 38 naposan talált a kapuba; előtte 2005 januárjában volt fiatalabb gólszerzője az OM-nek, a 17 éves és 199 napos későbbi közönségkedvenc, Samir Nasri. (Opta)

Mozgalmas volt a második játékrész első tizenöt perce:
• a marseille-i Valentin Rongier gólját elvette a VAR egy akció közbeni szabálytalanságért;
• Geoffrey Kondogbia támadás közben megsérült, le kellett cserélni;
• mindeközben a hevesen reklamáló hazai vezetőedző, Bölöni László sárga lapot kapott;
• Ababacar Lo, a metziek védője pedig egy rossz ütemű belépőért pirosat…

Bölöni László a pénteki mérkőzés sok feszült pillanatának egyikében (Fotó: AFP)

A hazaiak tehát emberhátrányban vágtak neki az utolsó félórának – és szinte azonnal egyenlítettek! A 65. percben, egy eredményes letámadás gyümölcseként Cheikh Sabaly lőhetett mintegy 18 méterről, a labda egy védőn magasan felpattant, majd Pau López kapujába hullott, 1–1. VIDEÓ ITT!

És még nem volt vége: hat perccel később Georges Mikautadze, a franciaországi születésű grúz válogatott támadó következett, szöglet utáni lapos lövésével – amelynél a marseille-i kapus csúnyán mellényúlt a labdának – már vezetett a Metz, 2–1! VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Mikautadze a legutóbbi 26 bajnoki meccsén 25 gólban volt benne: húszat maga szerzett, ötöt előkészített. (Stats Foot)

A Marseille két kapufával jelezte, hogy nem tett le a pontszerzésről, és a 82. percben jött is az egyenlítő gól: Vitinha egy hosszú adogatás végén, rövid sarkos lövéssel mattolta a hazai védelmet, beállítva a 2–2-es végeredményt. VIDEÓ ITT!