Eb 2024: Weghorst jó csere volt, holland siker Dublinban

K. Zs.K. Zs.
2023.09.10. 22:50
A holland Wout Weghorst a győzelmet érő gólját ünnepli (Fotó: Getty Images)
Hollandia nagyon értékes győzelmet (2–1) aratott Írország vendégeként a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének vasárnapi játéknapján. A B-csoport másik mérkőzésén Görögország könnyedén érvényesítette a papírformát Gibraltár ellen (5–0).

ÍRORSZÁG–HOLLANDIA 1–2

A vasárnap szabadnapos francia válogatott kilenc pontot már behajtott e két csapaton, amelyek jelen állás szerint a második helyért versengenek, azaz a tét igen nagy volt Dublinban. És a feszültség is… A 4. percben Virgil van Dijk kezezése után a játékvezető VAR-segítséggel büntetőt ítélt, Adam Idah be is rúgta. VIDEÓ ITT!

A 19. percben jött a tizenegyes a másik oldalon is: a görögök elleni múlt heti selejtezőn három gólpasszt adó Denzel Dumfries harcolta ki – eltolta a labdát Gavin Bazunu kapus mellett, majd átzuhant rajta –, Cody Gakpo értékesítette. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején, az 56. percben gyönyörű akcióval vették át a vezetést a hollandok: Frenkie de Jong ívelt a leshatárról kiugró Dumfries elé, ő jobbról mellel középre terelte a labdát, és a szünetben becserélt Wout Weghorst futtából a hálóba vágta – mint később kiderült, a lövése győzelmet ért. VIDEÓ ITT!

GÖRÖGORSZÁG–GIBRALTÁR 5–0

A fájó hollandiai vereség után kötelező feladattal szembesült a görög válogatott, és egy kipattanóra jókor érkező Dimitrisz Pelkasz közeli lövésével (VIDEÓ ITT!), valamint Konsztantinosz Mavropanosz fejesével (VIDEÓ ITT!) a szünetre kétgólos előnyt szerzett.

A második félidőben Jorgosz Maszurasz egy katasztrofális gibraltári hátrapasszal megugorva növelte az előnyt (VIDEÓ ITT!), Mavropanosz fejelt még egy gólt (VIDEÓ ITT!), és a végjátékban Maszurasz lábában is volt egy második találat (VIDEÓ ITT!).