Eb 2024: Lewandowski duplájával nyertek a lengyelek, a csehek ikszeltek

B. D. K.B. D. K.
2023.09.07. 22:52
Lewandowski (balra) kétszer is eredményes volt (Fotó: Getty Images)
Lengyelország Varsóban 2–0-ra legyőzte Feröert, míg Csehország Prágában 1–1-es döntetlent játszott Albániával a labdarúgó Európa-bajnoki-selejtezősorozat 5. fordulójában az E jelű csoportban.

Ahogy az várható volt, az otthon játszó lengyelek játszottak mezőfölényben, de a vezetést nem tudták megszerezni az első játékrészben. A szünet után azonban már igen, a 73. percben Robert Lewandowski értékesítette a megítélt büntetőt.

Feröer a második félidőben egyáltalán nem tudott a kapu elé kerülni, míg Lewandowski akcióból a második gólját is megszerezte. 2–0 a vége.

Győzelmével Lengyelország fél távnál a harmadik helyen áll.

A csehek – akikkel vasárnap a Puskás Arénában felkészülési mérkőzést játszunk – Prágában 1–1-es döntetlent játszottak az albánokkal, így fél távnál is az élen állnak.