Eb 2024: furcsa öngól után Lukaku mentett pontot Belgiumnak

B. D. K.B. D. K.
2023.06.17. 22:45
Lukaku egyenlített (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással Azerbajdzsán és Észtország a két csapat Bakuban (Bakiban) rendezett egymás elleni meccsén, míg Belgium hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Ausztriával a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező F-csoportjának 3. fordulójában.

BELGIUM–AUSZTRIA

Az első félidőben egyik csapat sem találta el a kaput, mégis láthattunk gólt: a játékrész közepén a menteni igyekvő Orel Mangala a saját kapujába sarkalta a labdát (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Bő egy óra elteltével egyenlítettek a belgák: Romelu Lukaku üresre cselezte magát, majd tanítani valóan lőtte ki a hosszú sarkot (1–1). (VIDEÓ ITT!)

Újabb gól már nem esett, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

AZERBAJDZSÁN–ÉSZTORSZÁG

A 27. percben az észtek szerezték meg a vezetést, méghozzá gyönyörű találattal. Nagyszerű szögletvariációt láthattunk, a hosszún üresen érkező Rauno Sappinen kapásból lőtt a kapuba (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A szünetben beállt az azeriekhez Anton Krivotsyuk, s a 62. percben az ő góljával egyenlítettek a hazaiak (1–1).

A döntetlennel immár mindkét csapatnak van pontja a csoportban.