Franciaország 0-2-ről fordított Izland ellen

2012.05.27. 23:27
Ribéry főszerepet játszott a francia fordításban (fotó: Action Images)
Az Európa-bajnokságra készülő francia labdarúgó-válogatott hazai pályán, Valenciennes-ben 3–2-re legyőzte Izlandot. Az északiak a szünetben 2–0-ra is vezettek, ám a Les Bleus a második játékrészben nagy nyomást gyakorolt ellenfelére, és a hajrában sikerült megfordítania az összecsapást.

Az első félidő 2–0-s izlandi vezetése után még úgy tűnt: akárcsak Németország (5–3-as vereség Svájc ellen) és Hollandia (2–1-es kudarc Bulgária ellen), a francia nemzeti csapat is jókora pofonnal kezdi meg közvetlen Eb-fekészülését. Aztán a szünet folytatás mégis fordulatot és győzelmet hozott Laurent Blanc együttesének.

Karim Benzema talált be először a mérkőzésen, ám a Real Madrid csatára lesről szerzett gólt, így a belga játékvezetősen jogosan ítélt szabadrúgást kifelé. Ugyanakkor a túloldalon nem lehetett szó lesről, és a 28. percben némileg váratlan módon megszerezte a vezetést az izlando csapat.

Kolbeinn Sigthórsson fejese után Birkir Bjarnason talált be Steve Mandanda kapujába. Sőt, nem sokkal később az izlandi előkészítő maga is betalált Rúrik Gíslason keresztlabdája után, és máris kettő volt a vendégek előnye! 0–2

Tegyük hozzá, a bíró nem adott meg egy tizenegyest a franciák javára, így hiába a kékek erős fölénye, az eredményben mindez nem mutatkozott meg, szünetben vezettek a „szigetlakók”.

Karim Benzema aktívan játszott, a gólszerzés viszont nem jött össze neki, ám a 49. percben ő is kellett a gólhoz: egy tökéletesen kijátszott akció végén a jobb oldalon Mathieu Debuchy maradt üresen, és nyolc méterről nem hibázott. 1–2

A folytatásban az izlandiaknak lehetőségük lett volna eldönteni a találkozót, de egy hajrábeli kontránál Mandanda a helyén volt, az utolsó tíz percben pedig gólokká érett a hazai fölény. Előbb egy gyönyörű akció végén Franck Ribéry emelt szépen a kapuba az Olivier Giroud-val eljátszott kényszerítőt követően (mindketten csereként álltak be), majd rá két percre a Montpellier támadójának előkészítését követően a Valencia előrekeveredő védője, Adil Rami talált be.

Franciaország nagy nehézségek árán 3–2-re legyőzte Izlandot.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FRANCIAORSZÁG–IZLAND 3–2 (0–2)
Valenicennes, Stade du Hainaut. Vezette: Delferiere (belga)
FRANCIAORSZÁG: Mandanda – Debuchy, A. Rami, Mexes, Evra – Nasri (Martin, 58.), Cabaye (A. Diarra, 58.), Gourcuff (Ribéry, 75.) – Ben Arfa (Giroud, 58.), Benzema (Malouda, 58.), Ménez. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc
IZLAND: Halldorsson – Valgardsson (Skúlason, 58.), R. Sigurdsson, S. Jónsson (Danielsson, 66.), Jonasson – Árnason, G. Sigurdsson, Gunnarsson – Bjarnason, Sigthórsson (Hedinsson, a szünetben), Gíslason (J. Gudmundsson, 75.). Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck
Gólszerzők: Debuchy (52.), Ribéry (86.), Rami (87.), ill. Bjarnason (28.), Sigthórsson (33.)