F1: Vettelé a pole, a Ferrarié az első sor a Magyar Nagydíjon

2017.07.29. 15:06
Vettel rajtolhat az élről holnap (Fotó: Veres Viktor)
A Ferrari négyszeres világbajnok pilótája, Sebastian Vettel nyerte a Formula–1-es Magyar Nagydíj időmérő edzését, csapattársa, Kimi Räikkönen a második lett. A második sor a Mercedesé lett, de némi meglepetésre Valtteri Bottas megelőzte Lewis Hamiltont. A harmadik sort a Red Bull sajátította ki, miután Max Verstappen megelőzte Daniel Ricciardót. A Felipe Massa helyére a Williamsnél beugró Paul di Resta Marcus Ericsson Sauberjét megelőzve a 19. helyről indulhat a holnapi futamon.

A MAGYAR NAGYDÍJ SZOMBATI ESEMÉNYEINEK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

Igaznak bizonyult a Magyar Nagydíj 3. szabadedzésén kirajzolódó kép, a Ferrari a Magyar Nagydíj időmérő edzésén sem talált legyőzőre, Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen kisajátította az első rajtsort.

A háromcsapatos versenyfutás, amire számítani lehetett, az első szakaszig tartott, amikor Max Verstappen bejött Vettel mögé a második helyre. A második szakaszban a Mercedes a szokásoknak megfelelően néhány fokozattal feljebb kapcsolt, és Lewis Hamiltoné lett a legjobb köridő.

A harmadik szakaszban azonban a Ferrari is tudott fokozni a tempón, és Vettel 1:16.276-os körrel mindkét Mercedest megelőzte. Hamilton az első mért körét nem fejezte be, mert kiszélesítette a négyes kanyart, és a végén a célegyenes helyett a bokszba hajtott. A hajrában elsőként jött ki a pályára, hogy zavartalanul fusson egy kört, de továbbra is erős vibrációt érzett az autóján, és csak Vettel és Bottas mögé, a harmadik helyre érkezett.

A hajrában Räikkönen remek körrel bejött Vettel mellé a második helyre, így a Ferrarié lett az első sor. A Scuderia autója 12 év után először indulhat az első helyről, legutóbb Michael Schumacher varázsolta az első rajtkockába a vörös autót, még 2005-ben.

S Vettelék remeklésének következtében még mindig egyedüli pole-rekorder a hétszeres világbajnok német, igaz, csak idő kérdése, mikor éri utol és előzi meg őt Hamilton.

A Red Bull a harmadik sorba szorult, ami a szabadedzések után nyilván csalódás az osztrák csapat számára.

A negyedik sor a McLarené, amivel viszont tökéletesen elégedettek lehetnek Fernando Alonsóék, akik pont ebben bíztak a Magyar Nagydíj hétvégéje előtt. Még akkor is, ha ehhez kellett Nico Hülkenberg öt rajthelyes büntetése, amely miatt a Renault német pilótáját az ötödikről a 12. helyre sorolják vissza.

Ami a többieket illeti, Carlos Sainz Jr. fért még be a harmadik szakaszba, és a 9. helyről indul.

A Felipe Massa helyére az ebéd után, mindenféle edzés nélkül beugró Paul Di Resta már azzal is hatalmas bravúrt ért el, hogy nem lett utolsó a Williamsszel, hanem legalább Marcus Ericssont megelőzte.