Sainz hősies diadala Melbourne-ben vakbél nélkül, egyelőre munkanélküliként

B. Ö. B.B. Ö. B.
2024.03.25. 09:57
Melbourne-i győzelmével próbálja meggyőzni a csapatokat az egyelőre 2025-ös ülés nélkül álló Carlos Sainz Jr. (Fotó: AFP)
Carlos Sainz Jr. aratott győzelmet a Formula–1-es Ausztrál Nagydíjon. A Ferrari versenyzője – aki egyelőre nem tudja, hol versenyez jövőre – kihagyta az előző versenyhétvége nagy részét, hiszen műtéten esett át. A Ferrarihoz éppen Sainz helyére érkező Lewis Hamilton bizonyára már alig várja, hogy 2025-öt írjunk, míg Max Verstappen (két év után első) kiesése végre izgalmakkal kecsegtette a melbourne-i futamra hajnalban ébredőket. Íme, az F1-legek a szezon harmadik fordulójáról!

SARGEANT „JÓ FIÚ” VOLT, MÉGIS AUTÓ NÉLKÜL MARADT. Bár Logan Sargeant tavaly általában kevésbé pozitív tetteivel került a figyelem középpontjába, a melbourne-i versenyhétvége elején csapattársa volt az, aki okozott néhány nehéz pillanatot a Williams számára. Alexander Albon ugyanis összetörte autóját az első edzésen, s mivel a csapat nem készült tartalékvázzal, a 23-as számú Williams használhatatlanná vált. A csapatnál végül úgy döntöttek, hogy Albon megkapja Sargeant autóját, így neki hamar véget ért a harmadik forduló.

FÉL LÁBBAL A KÖVETKEZŐ SZEZONBAN. Pályafutása talán legrosszabb szezonkezdetét éli meg jelenleg Lewis Hamilton, aki vélhetően már nagyon szeretné, ha a naptár minél gyorsabban átfordulna 2025-be. A hétszeres világbajnok nem érezte jól magát a szabadedzéseken, majd a Q2-ben véget ért számára az időmérő. Ekkor még nem sejthette, de a vasárnap további csalódás várt rá.

RITKÁN LÁTOTT VASÁRNAPI CSODA. Idén Melbourne-ben olyat láthattunk, amire régen volt példa. Max Verstappen kiesett egy versenyen, amelynek így már az elején tudni lehetett, hogy a leintést követően nem a holland himnusz hangzik el. Talán a nem Verstappen-drukkerek már azt hitték, hogy el sem jön ez a nap.

REMÉLJÜK, NEM EZ GARANTÁLJA A SIKERT. Carlos Sainz Jr. nem mindennapi tettet vitt véghez azzal, hogy alig két héttel vakbélműtétje után problémamentesen teljesítette az egész versenyhétvégét, majd magabiztos győzelmet aratott a futamon. Lenyűgöző eredményéhez korábbi csapattársa is gratulált, akivel Sainz összeállt egy közös képre, és megmutatta műtétje nyomait. Lando Norrishoz hasonlóan egyébként sokan viccelődtek azzal, hogy a jó eredmények elérésének egyik módja ezentúl talán az lesz, ha a versenyzők vakbél nélkül állnak rajthoz.

Sainz a futamot követő nyilatkozatában elárulta, hogy igencsak szüksége volt erre a sikerre azok után, hogy az év elején kiderült, a Ferrari Hamiltonra cseréli őt az idény végén. Az immár háromszoros futamgyőztes arra is kitért, hogy mivel egyelőre nincs ülése 2025-re, a Melbourne-ben aratott sikere remélhetőleg hamar változtat ezen.

EZÚTTAL MEGÉRTE KORÁN KELNI. Mivel annak, aki meg akarta nézni ezt a futamot, hajnali öt órára kellett felkelnie, sokan biztosan úgy gondolták, hogy egy újabb sima Verstappen-győzelem helyett inkább tovább aludnak, és majd később visszanézik a versenyt. Csakhogy a melbourne-i futamon hamar borult a papírforma – például mindkét Mercedes-pilóta kiesett, miközben a Haas mindkét versenyzője pontot szerzett.

Az idei Ausztrál Nagydíj egyébként meglehetősen hasonlít a tavalyi szingapúri futamhoz, és nem csak amiatt, mert Sainzot intette le elsőként a kockás zászló. Mindkét versenyre igaz még, hogy Norris dobogós helyen zárt, George Russell ütközött az utolsó körben, Kevin Magnussen az egy pontot érő tizedik helyen ért célba, és a mezőny Szuzukába utazott a folytatásban. Hihetetlen hasonlóságok...

1.Carlos Sainz Jr.spanyolFerrari1:20:26.843
2.Charles LeclercmonacóiFerrari2.366 mp h.
3.Lando NorrisbritMcLaren-Mercedes5.904 mp h.