Hat perc alatt három gól – az Olympiakosz nyerte meg az UEFA Ifjúsági Ligát

M. B.M. B.
2024.04.22. 20:35
Az Olympiakosz lett az UEFA Ifjúsági Liga győztese (Fotó: Getty Images)
A görög Olympiakosz nyerte meg az ifi BL-ként is ismert UEFA Ifjúsági Ligát (UEFA Youth League), miután a nyoni döntőben 3–0-ra legyőzte az olasz AC Milant.

A kizárólag görög fiatalok alkotta pireuszi csapat jó iramú mérkőzést játszott a győzelemre esélyesebbnek tartott milánóiakkal, akik ennek dacára halványabb arcukat mutatták, s el sem találták Angelo Szina kapuját, míg a görögök kétszer is munkát adtak Noah Raveyre-nek.

A fordulás után az olaszok játszottak fölényben, majd varázslatos hat percet produkált az Olympiakosz: a 60. percben Hrisztosz Muzakitisz tizenegyesből szerezte meg a vezetést, egy perccel később Antonisz Papakanellosz is beköszönt, a 66. percben pedig Teofanisz Bakulasz bámulatos ollózással tette fel az i-re a pontot.

A hátralevő bő 20 percben kétségbeesetten rohamozott a Milan, de Szina ezen a napon mindent védett, így az Olympiakosz emelhette magasba a győztesnek járó trófeát.

UEFA IFJÚSÁGI LIGA
NÉGYES DÖNTŐ, NYON
DÖNTŐ
Olympiakosz (görög)–Milan (olasz) 3–0 (Muzakitisz 60. – 11-esből, Papakanellosz 61., Bakulasz 66.)