A Sepsi gálázott, Varga gólt szerzett – jöhet az Aktobe!

2023.08.03. 18:52
A Sepsi OSK 4–0-ra kiütötte a bolgár CSZKA Szófiát a labdarúgó Európa-konferencialiga 2. selejtezőkörének visszavágóján, ezzel továbbjutott a harmadik körbe, ahol a kazah Aktobe lesz az ellenfele.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Sepsi OSK (romániai)–CSZKA Szófia (bolgár) 4–0 (1–0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna, 8270 néző. Vezette: Hamiti (albán)
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Balasa, Ninaj, Dumitrescu – Paun (Damascan, 80.), Alimi – Stefanescu (Francisco Júnior, 82.), Matei (Varga R., 73.), Gheorghe (Aganovic, 67.) – Safranko (Rondón, 67.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu
CSZKA:
Busatto – Mahmutovic, Koch, Córdoba – Turicov (Doncsev, 75.), Heintz (Sagojan, 75.), Carreazo, Lindseth (Sopov, 83.), Sanyang (Vion, a szünetben) – Phaëton (Moreno, 64.), Nazon. Vezetőedző: Nestor El Maestro
Gólszerző:
Matei (19. – 11-esből), Aganovic (70.), Varga R. (90.), Alimi (90+4. – 11-esből)

Továbbjutott: a Sepsi, 6–0-s összesítéssel

„Nagy meccs lesz, he!” – jegyezte meg egy Varga Roland-mezes szentgyörgyi polgár, látva, hogy már két órával a CSzKA elleni visszavágó előtt szinte teljesen bedugult a Sepsi OSK Arénához vezető Csíki utca. A hangulat azonban békés volt, a szintén piros-fehér sálakat lobogtató szófiai szurkolókat csak a bolgár rendszámú autóikról lehetett megkülönböztetni a hazaiaktól.

A zsúfolásig megtelt stadionban már lehetett látni a különbséget, a vendégszektorban a fekete volt az uralkodó szín. És ha a bemelegítés alatt a bolgárok voltak hangosabbak, a kezdés előtt már a közel nyolcezer székely énekelte „Nélküled” lenyomta a rigmusaikat.

A pályán viszont keményen egymásnak estek a csapatok, a Sepsi pedig elővette a szófiai győztes tervet, és az első percekben csak állta a bolgár rohamokat. Marius Stefanescu kiugrásai jelentették a szentgyörgyi támadójátékot, és a másodiknál úgy megforgatta Gustavo Busattót, hogy a CSZKA kapusa csak a lábára tudott vetődni. A büntetőt Cosmin Matei lőtte be Busatto alatt, előnyben pedig ismét csak a védekezésre koncentrált a Sepsi, amit olyan magas szinten művelt, hogy az egész mérkőzésen nem volt igazán nagy helyzetük a vendégeknek.

A Sepi viszont szünet után is tökéletesen kontrázott, Liviu Ciobotariu edző meg a szófiai meccshez hasonlóan remekül cserélt. Adnan Aganovic alig három perccel a beállása után megduplázta az előnyt Matei beadásából, a végén pedig Varga Rolandot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, aki lapos lövéssel talált be. És még itt sem volt vége, Andres Dumitrescut is büntetőt érően kaszálták el, Isnik Alimi pedig lazán a jobb alsóba gurított. A Sepsi összesítésben hatot vert a bolgár sztárcsapatra, és a jövő héten a kazah Aktobéval játszik a harmadik körben. 4–0

ITT A VÉGE, A SEPSI GÁLÁZVA JUTOTT BE AZ EKL HARMADIK SELEJTEZŐKÖRÉBE, AHOL A KAZAH AKTOBE LESZ AZ ELLENFELE. ZÚG A „SZÉP VOLT FIÚK!” A LELÁTÓN, TÖRTÉNELME EGYIK LEGJOBB MECCSÉT PRODUKÁLTA A SZENTGYÖRGYI ALAKULAT.

90+4. perc: ALIMI MAGABIZTOSAN BEGURÍTOTTA A LABDÁT, Busatto jobbra el. Ez már kiütés.

90+3. perc: Koch sárga lapot kapott a szabálytalanságért, Alimi fogja elvégezni a büntetőt.

90+3. perc: Újabb tizenegyest kapott a Sepsi, Koch kaszálta el Damascant a tizenhatoson belül.

Hat perc lesz a ráadás.

90. perc: GÓÓÓÓÓÓL!! VARGA ROLAND FELTESZI AZ I-RE A PONTOT! Aganovic tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd az érkező Varga Rolandhoz emelt, aki levette a labdát, majd könyörtelenül a hálóba küldte a Sepsi harmadik gólját.

89. perc: Rondón robogott el a bal oldalon, majd éles szögből a kapu fölé bombázott.

85. perc: Az imént beállt Sopov lerántotta Vargát, sárga lapot kapott ő is. A szabadrúgást Alimi tekerte az oldalhálóba.

83. perc: bolgár csere: Lindseth le, Sopov be.

82. perc: Stefanescu helyére Francisco Júnior állt be a Sepsinél.

80. perc: Még egy hazai csere, Paun helyére Damascan állt be.

80. perc: Sagojan buktatta Stefanescut, besárgult ő is.

78. perc: MAJDNEM OTT VOLT A HARMADIK! Rondón léphetett ki ziccerben, de túl sokat várt, s Busattóba rúgta a labdát. Fél perccel később Sagojan tört kapura, de Niczuly remek ütemben lépett ki, s blokkolta az örmény légióst.

75. perc: Kettőt cserélt El Maestro, Heintz és Turicov helyére Sagojan és Doncsev állt be.

75. perc: Varga passzolt laposan a tizenhatos előterébe, de Paun csúnyán a kapu fölé durrantott.

73. perc: Lejött a Sepsi legjobbja, a gólt és gólpasszt jegyző Matei, Varga Roland állt be a helyére.

70. perc:GÓÓÓÓÓÓL! MEGDUPLÁZZA ELŐNYÉT A SEPSI! Ciobotariu beadását Matei emelte vissza az ötösre, ahonnan a pár perce beállt Aganovic bólintott a kapuba, Busatto ezúttal tehetetlen volt. Összesítésben ezzel már 4–0 a székelyföldi együttesnek.

A CSZKA imént becserélt kolumbiai csatárának Danilo Moreno Asprilla a teljes neve, de tudomásunk szerint nem áll rokonságban a kilencvenes évek ikonjával, Faustino Asprillával.

67. perc: Meglépte első cseréjét Ciobotariu, Safranko helyére Rondón állt be, míg Gheorghét Aganovic váltotta.

66. perc: Niczulynak kellett a játékba avatkoznia, Moreno fejesét fogta a Sepsi kapusa.

64. perc: Turicov adott egy sallert Dumitrescunak, sárga lap lett a jutalma.

63. perc: Újabb vendég csere, Phaeton helyére Moreno állt be.

Itt a hivatalos bejelentés, 8270 néző van jelen a Sepsi Aréna lelátóin, ezzel megdőlt a nézőcsúcs a szentgyörgyi stadionban.

59. perc: Hoppá! Kis híján megduplázta az előnyét a Sepsi, de Paun nem tudott túljárni Busatto eszén.

Különösebb megggyőződés nélkül támadnak a vendégek, de egyelőre nem tudtak komoly nyomást helyezni a hazai kapura.

Beröffentették a görögtüzeket és a koreót a bolgár ultrák, továbbra is remek a hangulat Sepsiszentgyörgyön.

47. perc: Stefanescu tört be a vendég tizenhatoson belülre, s éles szögből bombázta a labdát Busattóba.

Sanyang helyére Vion állt be a szünetben, folytatjuk!

Közben véget ért az Aktobe–Torpedo Kutaiszi mérkőzés, a grúz együttes 2–1-re nyert Kazahsztánban, de a 4–1-es hazai zakó miatt hiába a győzelem, az Aktobe lesz a Sepsi ellenfele a következő körben, kivéve, ha a CSZKA csodát tesz a második félidőben.

Vége az első félidőnek, a Sepsi fél lábbal már a harmadik selejtezőkörben van.

45+4. perc: Safranko összefejelt Koch-val, a szlovák csatárnak vérezni kezdett a feje, fáslit kap az orvosi stábtól.

45+1. perc: A sokadik vendég szöglet, de ezúttal sem jutottak el lövésig a dallamos nevű Nestor El Maestro tanítványai.

Három perc lesz a ráadás.

44. perc: Mahmutovic kaszálta el Mateit, megérdemelt sárga lapot kapott a luxemburgi.

A ZTE 1–0-s hátrányban van az Osijek elleni meccs félidejében, a KTE továbbra is vezet Lettországban.

41. perc: Turicovot kellett ápolni, de a jelek szerint nem lesz szükség cserére.

39. perc: Az első valamire való akció a vendégeknél, szép kombináció végén lőhetett Nazon, de a labda levágódott egy blokkoló lábról.

35. perc: Sanyang nem kommunikált a csapattársával, így szögletet ajándékozott a Sepsinek – a hazaiak nem tudták gólra váltani a sarokrúgást.

Telt ház, tehát nyolcezer néző előtt játsszák ezt a találkozót, remek a hangulat a Sepsi OSK Arénában.

30. perc: Matei centerezett a rövid sarok közelébe, de a labda elcsorgott a berobbanó Safranko előtt.

27. perc: Sanyang adta el a labdát, Stefanescu gondolkodás nélkül a kapura tekert, de Busatto fogni tudta a kísérletet.

25. perc: Szögletet végezhetett el a CSZKA, de nem jutott el lövésig a bolgár csapat. Egy bedobás után vvégül sikerült megtalálni Kochot a tizenegyespont környékén, de a holland a kapu fölé bólintott.

A Sepsi előnye már háromgólos, ezzel gyakorlatilag minden bolgár remény elszállt. A CSZK-nak négy gólra van szüksége a továbbjutáshoz.

19. perc: MATEI BERÚGJA!! EZZEL GYAKORLATILAG ELDÖNTI A PÁRHARCOT A SEPSI. A hazaiak tízese a jobb alsó sarkot célozta meg, Busatto ugyan rajta volt bele is ért, de a labda a karjai alatt a hálóba suhant.

18. perc: Nazon és Stefanescu kapott sárga lapot reklamálásért. A tizenegyest Matei fogja elvégezni.

17. perc: Tizenegyest kapott a Sepsi! Stefanescu gyalogolt be a bolgár tizengatoson belülre, kicsit túlcselezte magát, de Busatto így is buktatta.

15. perc: Phaëton sárgult be a vendégeknél.

Helyzetjelentés a magyar kupacsapatok jelenleg zajló meccseiről: a ZTE 1–0-s hátrányban van az NK Osijek ellen, míg a Kecskemét 1–0-ra vezet Rigában.

11. perc: Dumitrescu kapott sárga lapot, miután hátulról lépett oda Turicovnak.

A CSZKA nagy kockázatot vállalva rohamoz, de egyelőre nem volt képes komolyabb veszélyt teremteni Niczuly kapuja előtt.

8. perc: Paunt kellett ápolni, de a jelek szerint nincs komolyabb baja a Sepsi szűrőjének.

6. perc: Veszélyes kontrát vezetett a Sepsi, de Stefanescu okos átadására jó ütemben jött ki Busatto.

A bolgárok gambiai légiósa, Sanyang balhézott össze Safrankóval.

1. perc: Máris felforrtak az indulatok, de a játékvezető képes volt rendet csinálni a felek között.

Elkezdődött a mérkőzés!

A bolgár drukkerek közben kiírták egy molinón, hogy „Csak a Steaua játszhat Ghenceában”, állást foglalva a két klubra szakadt bukaresti katonacsapat ügyében.

Fotó: Tókos Csaba

A Sepsi szokásos, piros-fehér szerelésében fog játszani, míg a bolgár csapat tiszta feketében, jelentik a helyszínről.

Itt látható a Sepsi kezdőcsapata.

Köszöntjük olvasóinkat a Sepsi OSK–CSZKA Szófia Ekl-selejtező élő közvetítésében, a mérkőzés hamarosan elkezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Telt ház, vagyis csaknem nyolc­ezer néző előtt vívja csütörtök este a CSZKA Szófia elleni visszavágót a Varga Rolandot is alkalmazó Sepsi OSK az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében, keddre ugyanis az utolsó belépőt is megvásárolták a székelyföldi szurkolók. És ebben nemcsak a bolgár fővárosban aratott 2–0-s győzelem, hanem a klub talán legjobb idényrajtja is szerepet játszott: a piros-fehérek még gólt sem kaptak eddigi öt tétmérkőzésükön, miközben újra megnyerték a Szuperkupát és a bajnokságban dobogós helyen állnak.

Miközben a múlt heti vereség után edzőt váltó, Szasa Ilicset a szintén Szerbiában született Nester El Maestróra cserélő szófiai klub a továbbjutás érdekében még a hétvégi bajnokiját is elhalasztotta, a Sepsi hétfőn rúgott egy hármast a Dinamónak. Liviu Ciobotariu vezetőedző több húzóemberét is pihentette (Mihai Balasa, Denis Ciobotariu, Nicolae Paun és Marius Stefanescu csak egy-egy fél­időt volt pályán, Mario Rondón és az eltiltott Cosmin Matei pedig nem játszott Bukarestben).

„A CSZKA ellen továbbjutásra kell játszanunk. A bolgárok új edzővel érkeznek, aki megváltoztatja a játékrendszert, és más futballistákat küld pályára, mint az első találkozón. Az eredményt kell szem előtt tartanunk, óvatosnak kell lennünk” – mondta sajtótájékoztatóján a Sepsi szakvezetője.

Továbbjutás esetén minden bizonnyal az Aktobe lesz a szentgyörgyiek következő ellenfele, a kazah csapat az első mérkőzésen idegenben nyert 4–1-re a grúz Torpedo Kutaiszi ellen.