Asztalitenisz-vk: Póta győzelemmel kezdett Kínában

MTI MTIMTI MTI
2018.09.28. 10:11
Póta Georgina győzelemmel kezdte meg szereplését pénteken a női asztalitenisz-világkupán, a kínai Csengtuban.

A vk-n 20-an indulnak, nyolc játékos kiemelt, a többieket négy háromfős csoportba sorsolták.

A világranglistán 36. Póta két ázsiai származású asztaliteniszezőt kapott ellenfélnek, a kanadai Csang Mót (22.) és az ausztrál színeket képviselő Lay Jian Fangot (74.). Miután a két rivális az első meccsen hétszettes csatát vívott egymással, s végül Csang Mo nyert, a magyar játékosra a győztes várt első mérkőzésén.

Az első két játszma gyorsan Pótáé lett, ezt követően azonban szépített ellenfele. A negyedik szett bizonyult aztán döntőnek, ebben a magyar játékos 16:14-re nyert, s végül öt játszmában övé lett a végső győzelem is úgy, hogy az utolsó felvonásban 8:10-ről fordított.

Póta még pénteken összecsap Lay Jian Fanggal is.

A csoportból az első két helyezett jut tovább a kieséses szakaszba, a 16 közé.

Póta azzal harcolta ki az indulási jogot, hogy az 5-8. helyen végzett a februári Európa Top 16 bajnokságon. A magyar asztaliteniszező a legutóbbi három világkupán a nyolcaddöntőig jutott.

A 250 ezer dollár összdíjazású vk vasárnapig tart.