Fallabda Eb: a mieink kikaptak a spanyoloktól, és búcsúztak

2023.04.28. 21:23
Nem ment a spanyolok ellen sem (Fotó: Magyar Fallabdaszövetség)
Ötödik mérkőzésén elszenvedte negyedik vereségét a magyar férfi fallabda-válogatott a Helsinkiben zajló divízió 1-es csapat Európa-bajnokságon, így a skótok elleni utolsó találkozó eredményétől függetlenül kiesett.

Krajcsák Márk szövetségi kapitány együttese pénteken a spanyolokkal találkozott, a szakember, valamint Farkas Balázs és Püski Lénárd is három játszmában kapott ki, Takács Benedek viszont négy szettben nyert.

„Sajnos a finnek elleni döntetlennel rontottuk el ezt a dolgot. Az utolsó mérkőzésünk ugyan tét nélküli, de én a fejlődésünk szempontjából is azt szeretném, ha a lehető legjobb teljesítményt nyújtanánk” – mondta az MTI-nek Krajcsák Márk.

Az ötcsapatos csoportból az első két helyezett jutott az elődöntőbe, a 3–5. együttes pedig még játszik a másik csoport harmadik és negyedik helyezettjével. Az első hat marad az élvonalban, a hetedik, nyolcadik és kilencedik kiesik a divízió 2-be.