Rg: új bajnokok a színen, teljes az MTK-dominancia

2016.06.05. 19:11
Kis Alexandra négy aranyérmet gyűjtött be a 2016-os ob-n (<a href="https://www.facebook.com/GymnasticMoments/" target="_blank">Fotó: Morvai Tamás Róbert</a>)
Kis Alexandra négy, Pigniczki Fanni egy aranyérmet szerzett a ritmikus gimnasztikázók 2016-os I. osztályú országos bajnokságán – az MTK elsőéves szenior versenyzői első felnőtt bajnoki aranyérmüket (illetve aranyérmeiket) szerezték meg.

Labdával Pigniczki Fanni diadalmaskodott  (Fotó: Morvai Tamás Róbert)

Az elmúlt évtizedben nyolc összetett országos bajnoki címet (és összesen 38 egyéni aranyérmet) begyűjtő Vass Dóra visszavonulásával biztos volt, hogy új magyar bajnokok lesznek: a mogyoródi Grosics Gyula Sportcsarnokban megrendezett ob-n a 2016-os világkupa-versenyeken már szép eredményeket elérő Kis Alexandra és Pigniczki Fanni versengett az aranyérmekért.

A verseny legmagasabb pontszámát (16.850) is begyűjtő Kis Alexandra végül csak labdával szorult klubtársa mögé, így magabiztosan, több mint két ponttal nyerte meg az összetett versenyt (no meg a másik három szert), a bronzérem Kécza Danielláé lett.

Az MTK tornászai teljes söprést hajtottak végre a felnőtt ob-n: a dobogóra az I. osztályban csak a kék-fehérek ritmikus gimnasztikázói léphettek fel.

RITMIKUS GIMNASZTIKA
ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, MOGYORÓD
Felnőtt I. osztály. Egyéni összetett. 1. Kis Alexandra (MTK) 66.825
, 2. Pigniczki Fanni (MTK) 64.800, 3. Kécza Daniella (MTK) 56.600, 4. Kovács Jázmin (Óbuda-Kalász TC) 52.117, 5. Boldizsár Blanka (MTK) 51.000, 6. Mácsik Mercédesz (MTK) 50.650, 7. Seregi Dominika (Vuelta) 49.650, 8. Katona Hanna (MTK) 49.250, 9. Tóth Kata (Óbuda-Kalász TC) 41.467
Szerenkénti döntők. Karika. 1. Kis Alexandra 16.850, 2. Pigniczki Fanni 16.150, 3. Mácsik Mercédesz 13.550. Labda. 1. Pigniczki Fanni 16.750, 2. Kis Alexandra 16.650, 3. Kécza Daniella 15.450. Buzogány. 1. Kis Alexandra 16.500, 2. Pigniczki Fanni 16.150, 3. Kécza Daniella 15.300. Szalag. 1. Kis Alexandra 16.825, 2. Pigniczki Fanni 15.750, 3. Boldizsár Blanka 13.100.