Fallabda: Krajcsák Márk a hét végén Angliában nyert tornát

2009.10.05. 10:50
Angliai versenyen diadalmaskodott Krajcsák Márk, a jelenlegi legjobb magyar fallabdázó. A 6500 dollár összdíjazású Hithercroft Openen győzött a világranglista 41. helyén álló magyar játékos.

Az első helyen kiemelt Krajcsák hazai versenyzőket legyőzve aratott sikert: a legjobb nyolc között Phil Nightingale-t verte meg 3:0-ra, az elődöntőben pedig Ben Fordot múlta felül 3:1 arányban.

A fináléban Robbie Temple várt játékosunkra, aki jobban kezdte a meccset, és 2:0-s szettelőnybe került. Krajcsák Márk azonban felállt a nehéz helyzetből, egyenlített, majd az utolsó játszmát 11:9-re nyerve 3:2-re diadalmaskodott.

„Drámai meccsel nyertem meg a döntőt – értékelt a Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálatának játékosunk. – Majdnem másfél óra intenzív és izgalmas játékon vagyok túl. Remek meccs volt, de nagyon elfáradtam. A lényeg, hogy megvan a győzelem.”