Verrasztó Evelyn remek hajrával hozta az első érmet – egy ezüstöt

2008.12.11. 18:10
Kiváló versenyzéssel szerezte meg a magyar küldöttség első érmét Verrasztó Evelyn a rijekai rövid pályás úszó kontinenstornán: a második helyen végzett az olasz európai ranglista-vezető, Francesca Segat mögött 200 méteres női vegyes úszásban. Mutina Ágnes a 4., Nagy Péter a 6. helyen végzett döntőjében, Jakabos Zsuzsanna és Kis Gergő egyaránt 7. lett.
Verrasztó Evelyn kitűnő versenyzéssel szerzett ezüstérmet Rijekában
Fotó: Mirkó István (archív)

KISS LÁSZLÓ SZÖVETSÉGI KAPITÁNY NYILATKOZATA

"Evelyn nagyon jól úszott, ha a jövőben mellen javulni tud, ott lehet a világ élmezőnyében. A pillangó és a hát után első helyen fordult, mellen viszont nagyon visszaesett, és csak hatodikként vághatott neki az utolsó ötven méternek. Gyorson aztán ismét a legjobban teljesített a mezőnyben, így érhetett oda a második helyre. Evelyn teljesítményére nem lehet panasz, délelőtt és délután is megdöntötte az országos csúcsot."

"Mellette nagyon elégedett vagyok Mutina Ágnessel is, aki 200 méter pillangón egyéni csúccsal végzett a negyedik helyen. Kis Gergő kicsit eltaktikázta a 400 méter gyors fináléját, ám ő nem is erre a számra készült igazán, hanem a holnapi 400 méter vegyesre. Nem lehet panaszom a 4x50 méteres férfi vegyes váltóra sem, noha a fiúk nem kerültek be a legjobb nyolc közé."
Verrasztó Evelyn remek hajrával, 2:07.93-as egyéni és országos csúccsal a második helyen végzett női 200 méteres vegyes úszásban a rijekai Eb-n, megszerezve a magyar küldöttség első érmét.

A számot az európai ranglistát vezető olasz Segat nyerte, 2.07.03-mal, a 3. a francia De Ronchi lett. Verrasztó nem rajtolt igazán jól, de az élen fordult 50 méternél, közvetlenül a belga Buys előtt, majd növelni tudta az előnyt hátúszásban.

Mellúszásban sajnos beigazolódott a papírforma, és az ellenfelek otthagyták Verrasztót, ráadásul Segat tekintélyes előnyt szerzett. Az olasz úszó meg is tartotta előnyét, a remekül hajrázó magyar versenyző viszont mindent beleadott a végén, és a 2. helyen csapott célba.

Kis Gergő 3.40.25-el a 7. helyen végzett férfi 400 vegyesen, az aranyérem az esélyes német Paul Biedermann vitrinjébe került.

A döntőben sokáig a dán Glaesner vezetett, de a 300-ig a mezőnyben „megbújó” Biedermann remek hajrával, magabiztosan győzött.

Női 200 pillangón Mutina Ágnes a 4., Jakabos Zsuzsanna a 7. helyen végzett , a finálét végig szoros küzdelemben a svéd Petra Granlund nyerte.A második helyen a francia Mongel, a harmadikon a brit Lowe végzett. Jakabos ideje 2:07.82, Mutináé 2:07.23.

200 méter férfi vegyes úszásban Nagy Péter a 6., pontszerző helyen zárt, a számot óriási fölénnyel nyerte a hatalmas egyéni csúcsot úszó brit James Goddard.

Nem jutott be a férfi 100 méteres mellúszás döntőjébe Molnár Ákos, miután 8. helyen végzett futamában, csakúgy, mint Szepesi Nikolett női 100 háton.

Az Eb első világcsúcsát a francia Amaury Levaux úszta a férfi 50 méter gyors középdöntőjében (majd a döntőt is megnyerte, de a rekordtól elmaradt), érdekesség, hogy 200 férfi háton az orosz Sztanyiszlav Donyec és a holland származású spanyol Aaschwin Faber Wildeboer holtversenyben nyert.

ÍGY LÁTTÁK

Verrasztó Evelyn (ezüstérmes 200 vegyesen)
„Mielőtt bárki azt gondolná, hogy csalódott vagyok, rögtön hadd jelentsem ki: nagyon örülök az ezüstérmemnek, mert egy nagyon kemény, szoros versenyen sikerült megszerezni. Persze, győzni szerettem volna, de egyáltalán nem bánt, hogy második lettem, minthogy három másodpercet javítottam eddigi legjobb időmön itt az Európa-bajnokságon. Tudom, hogy a mellúszáson még javítani kellene – őszintén szólva, amikor csak simán, ötven mellet úszom, akkor már jól megy, a vegyesen valahogy nem tudok sokkal többet kihozni. Ahhoz, hogy még jobb legyek, a fordulóimat kell csiszolni, abban még mindig van legalább két másodperc. Az egyáltalán nem idegesít, hogy mellen feljönnek rám, erre készülök, azt ugyanis pontosan tudom, hogy gyorson bárkit meg tudok verni, most is beleadtam mindent, és ez elég volt az ezüstéremhez.”

Mutina Ágnes (4. helyezett 200 pillangón)
„Ez hihetetlenül jó volt! Már délelőtt is nagyon ment, és most is rendkívüli módon élveztem. Az edzésen kezdtem el pillangózni, mert nem lehet folyamatosan gyorsat úszni, viszont a mell és a hát nem nagyon megy. Néztük a programot, aztán úgy döntöttünk, belevágunk. Így sikerült.”

Kis Gergő (7. helyezett 400 gyorson)
„Délelőtt eléggé kiúsztam magam, ennél jobbra most nem lehetett számítani, még akkor is, ha a hetedik hely elég randán is fest. Mindegy, 400 vegyesen azért belehúzok, aztán meglátjuk, az mire lesz elég.”