Női röpi Közép-európai Liga: simán győzött a Gödöllő

MTI MTIMTI MTI
2013.01.25. 19:46
A Gödöllő hazai környezetben simán nyert az osztrák Linz ellen a női röplabda Közép-európai Liga pénteki játéknapján.

A magyar csapat eddig 14 mérkőzést játszott a sorozatban, s a pénteki volt a negyedik sikere.

NŐI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
TEVA-GÖDÖLLŐI RC–ASKÖ BÜROLEBEN LINZ STEG (OSZTRÁK) 3:0 (15, 15, 26)
Gödöllő, 100 néző. V: Viktoríni-Lisá, Schimpl (szlovákok)
GÖDÖLLŐ: Kriegel É. 5, Molnár-Németh Zs. 8, Hackl 6, MERKÓSZKI 16, Szakmáry 9, SZÉLES 10. Cs: Lékó (liberó), Lutter, Kriegel Zs 1. Edző: Ludvig Zsolt
LINZ: Mai 2, Klopf 4, Iaquaniello 4, TEUFL V. 9, Zauner 3, Wallner 3. Cs: Tisev (liberó), Teufl P 6. Edző: Jirí Siller
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:0, 11:3, 17:7, 21:8. 2. játszma: 6:1, 8:6, 15:8, 20:12. 3. játszma: 4:1, 5:8, 6:11, 12:16, 19:17, 22:19, 23:24
Ludvig Zsolt: – Nagyon örülök a győzelemnek. A Linz nehezen melegedett bele, így csupán a meccs végére alakult ki rangadó hangulat. A sorozatból még két meccsünk van hátra, ha az egyiket megnyerjük, miénk a hetedik hely.
Jirí Siller: – Nem könnyített a helyzetünkön, hogy csak a kezdés előtt fél órával érkeztünk meg. Erre ráment az első két játszma, a harmadikban pedig nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel, ezáltal nem tudtuk kiharcolni a folytatást.
További eredmény: Split (horvát)–Maribor (szlovén) 0:3 (–10, –16, –9)

1. Schwechat 14 12 2 37:15 34
2. Maribor 14 11 3 35:14 32
3. Kamnik 13 10 3 33:12 30
4. Slavia Bratislava 13 7 6 26:20 23
5. Doprastav Bratislava 12 7 5 25:17 21
6. Rijeka 12 6 6 21:22 17
7. GÖDÖLLŐ 14 4 10 16:32 12