Férfi röplabda NB I: az elődöntő küszöbén a címvédő Kaposvár

NS/MTI NS/MTINS/MTI NS/MTI
2012.02.26. 19:11
Másodszor is legyőzte a Csepelt a címvédő Kaposvár a férfi röplabda NB I negyeddöntőjében zajló párharcban, így már csak egy siker választja el az elődöntőbe jutástól. A következő mérkőzésre hétfőn kerül sor, a Kaposvár hazai környezetben biztosíthatja helyét a fináléban.

„Az első összecsapáshoz képest fejlődést mutatott a játékunk és remélem, hogy a harmadik mérkőzésen sikerül egy játszmát is elcsípnünk a kaposváriaktól. Az alapszakaszban nyolcadik helyen zártunk, tavaly is a bajnokság végén, szóval, ha idén odaérnénk az ötödik-hatodik hely valamelyikére, az előrelépés lenne” – értékelt a mérkőzés után Sow Ábrahám, a Csepel feladó-átlója, aki a sérülés miatt ezúttal pihenő játékos-edzője, Tamás Zoltán posztján bizonyított.

RÖPLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, FÉRFIAK, 2. MÉRKŐZÉS
CSEPELI RC-FINO-KAPSOVÁR 0:3 (–17, –15, –19)
Béke tér. V: László É., Pőcze
CSEPEL: Buzás 1, KUNERT 8, Rigó 1, SOW 11, Daróczi 7, Pajor 2. Cs: Fogl (liberó). Edző: Tamás Zoltán
KAPOSVÁR: GERGYE 11, Szabó A. 2, MAGYAR 6, Geiger 5, NAGY J. 6, NACSA 13. Cs: Dömötör 1, Deák (liberók), Bozóki, Vajda 3, Laszczik, Lesznyik 3. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:5, 9:20, 15:21, 17:24. 2. játszma: 3:6, 8:16, 10:20, 15:22. 3. játszma: 6:6, 10:13, 14:19, 18:22
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára
Tamás Zoltán: – Úgy érzem, hogy ezen a mérkőzésen tettünk egy lépést előre. Ha a megbeszélt taktikát a jövőben is sikerül betartanunk, akkor tovább is fejlődhetünk még.
Demeter György: – Örülök, hogy minden játékosnak lehetőséget adhattam és annak is, hogy megvan az újabb kötelező győzelem. A harmadik összecsapáson pedig le kell zárnunk a párharcot.