Röplabda: holnap 2009 percen keresztül játszanak Érden

2009.01.01. 17:04
Az érdi Delta RSE 2009 perc röplabda elnevezéssel meghívásos vegyes-röplabda tornát szervez, amelyre január 2-án kilenc órától január 3-án 19 óráig kerül sor az érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Sportcsarnokában (Érd, Bajcsy-Zsilinszky utca 19-21., illetve Aggteleki út 8.). A rendezvény célja a röplabda, mint tömegsport, valamint Érd város népszerűsítése.
Résztvevők: tíz amatőr, vegyes csapat Érd, Pest megye és Budapest területéről. Csapatonként minimum négy női és minimum három férfi játékos nevezhető, csapatonként plusz egy aktív vagy visszavonult sztárjátékos is szerepelhet. Egy nyert játszma 25 pontig tart. A játszmákat a röplabdázás általános szabályainak megfelelően két pont különbséggel lehet megnyerni. A játékidő lejártakor a játszma győztese az, aki éppen vezet, és a pontarány az aktuális állás. A legtöbb játszmát nyert csoport a torna győztese. A csapatok között is verseny van. Az a csapat a torna győztese, amelynek a legtöbb nyert játszmája van, egyenlőség esetén a pontarány dönt.

Sztárvendégek

Koch Róbert (3x magyar bajnok, 4x Magyar Kupa-győztes, 85x magyar válogatott, 3x német bajnok, 4x Német Kupa-győztes, 4x a legjobb feladó Németországban, osztrák bajnoki 2., olasz bajnoki 2., CEV-kupa 2., török bajnoki 2., Bajnokok Ligája 4., Bajnokok Ligája 5., Európai Szuperkupa 3., Közép-európai Liga-győztes, 2x strandröplabda magyar bajnok);
Nagyné Mátrai Veronika (5x magyar bajnok, 5x Magyar Kupa-győztes, Interliga-győztes, 73x magyar válogatott);
Nyári Virág (2x magyar bajnok, 5x Magyar Kupa-győztes, 145x magyar válogatott, 5x strandröplabda magyar bajnok);
Mátrai Beáta (5x magyar bajnok, 4x Magyar Kupa-győztes, 1x Interliga-győztes, 25x magyar válogatott, 3x strandröplabda magyar bajnok);
Gudmann Csilla (1x magyar bajnoki 2., 1x Magyar Kupa 2., 3x magyar válogatott, osztrák strandröplabda bajnok, magyar strandröplabda bajnokság 2.);
Jáka Zsuzsanna (1x magyar bajnok, 50x magyar válogatott, 1998-ban az év legjobb játékosa Magyarországon)