A bajnoki döntő első meccsét simán nyerte a Kaposvár

2008.04.29. 21:27
A férfi röplabda NB I Liga döntőjének első mérkőzésén a Kométa-Kaposvár a vártnál sokkal nehezebben győzte le a vendég Kecskemét együttesét. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc második meccsét május elsején, csütörtökön rendezik Kecskeméten. A bronzcsata első felvonását nagy csatában a Dunaferr nyerte a Dág ellen.
Joggal örülnek a kaposváriak, megnyerték a bajnoki döntő első meccsét

Zarka Péter, a kaposváriak edzője változtatott eredeti hadrendjén és Csala Bernát helyet Czintula Mihályt küldte pályára, a centerposzton pedig Nagy József helyén a kubai Chacon Carrion Noermis szerepelt.

Az első rész elején nyoma sem volt a beígért gyors és pontos somogyi támadásoknak, helyette elrontott ziccerek és rossz nyitásfogadások borzolták a nem túl népes, ám annál lelkesebb hazai szurkolótábor tagjainak idegeit. Zarka Péter nem is tűrte sokáig csapata mélyrepülését, négypontos hátránynál időt kért.

A rövid pihenő után, ha nehezen is, de beindult a kaposvári gépezet és Kántor Sándor vezérletével megnyerte az első szettet a címvédő (25:22, 1:0).

A folytatásban nem sok kellett ahhoz, hogy a somogyiak hatalmas meglepetésre játszmát veszítsenek hazai környezetben.

A szett végén azonban ifj. Schulcz István, Czintula Mihály és Kántor Sándor életerős bombáival fordított a címvédő (28:26, 2:0).

A harmadik felvonásban sem változott a mérkőzés képe, a hazaiak ugyan megnyerték a szakaszt, de görcsösen és sok hibával röplabdáztak, hiányzott a játékukból az ötlet, a lendület és legfőképp a lelkesedés.

A házigazdánál Kántor Sándor és Schulcz István produkciója volt említésre méltó, a kritikus szituációkat rendre magabiztosan oldották meg.

NB I LIGA, FÉRFIAK, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

KOMÉTA-KAPOSVÁR–PHOENIX-MECANO KECSKEMÉTI RC 3:0 (22, 26, 23)
Kaposvár, 200 néző. V: Hóbor, Mezőffy
KAPOSVÁR: Laszczik 2, Czintula 9, Chacon 10, SCHULCZ 16, KÁNTOR 18, Kovács Z. 5. Cs: Molnár D. (liberó), Bánhegyi 1, Nagy J., Csala. Edző: Zarka Péter
KECSKEMÉT: Tóth I G. 1, TÓTH II G. 11, Hoffart 7, Bokor 9, Mutapcsija 10, SOMODI 6. Cs: Szabó T. (liberó), Németh F., CSOMA 6. Edző: Karagics Mátyás
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:8, 11:11, 16:15, 19:19, 23:20, 24:22. 2. játszma: 5:3, 8:6, 15:15, 18:19, 22:23, 25:25, 27:26. 3. játszma: 8:6, 11:13, 17:19, 20:20, 22:20, 23:23
A három győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Kométa javára

Zarka Péter: – Végig idegesen, sok hibával játszottunk, és a Kecskemét ezt könyörtelenül kihasználta. Sokat kell javulnunk a folytatásban.
Karagics Mátyás: – Egy kissé csalódott vagyok, mégpedig azért, mert a játszmákat eldöntő pillanatokban nem tudtunk kellően koncentrálni. Egy szettet nyernünk kellett volna.
Tudósított: JUTASI RÓBERT