Röplabda, Közép-Európai Liga: otthon kapott ki a Gödöllő

2008.02.16. 22:51
A női röplabdázók Közép-Európai ligájának 17. fordulójában a Gödöllő hazai pályán sima három szettben kapott ki a horvát ZOK Rijekától.
Az első szettben csupán 7:6-os vendégelőnynél csillant fel a reménye annak, hogy a gödöllőiek szoros csatára kényszeríthetik a gyorsabban és pontosabban játszó rijekaiakat.A foyltatásban ugyan többször is akadt termékeny periódusa a hazai alakulatnak, ám a kínkeservesen összekapart pontokat főként figyelmetlenségük miatt nem becsülték meg kellően Hollósy László tanítványai.A záró felvonásban karnyújtásnyi közelségbe került a Teva hatos részsikere, ám a horvátok rendezték soraikat, és röpke egy óra alatt véget vetettek a találkozónak.

KÖZÉP-EURÓPA LIGA, NŐK, 17. FORDULÓ:

TEVA-GÖDÖLLŐI RC - ZOK RIJEKA (horvát) 0:3 (–15, –16, –22)
Gödöllő, 200 néző. V: Vaskó, Tomcani (szlovákok)
GÖDÖLLŐ: Gudmann 3, Mester 4, Széles 2, Vargáné 6, BAJÁRINÉ 13, Bednarová 5. Cs: Kötél D. (liberó), Szivós 3, Kránitz, Várhegyi 4, Gombai. Edző: Hollósy László
RIJEKA: MILOS 12, Simanic 3, Maras 7, Kaledic 9, Simic 8, KAMENJARIN 10. Cs: Dosen (liberó). Edző: Igor Lomrinov
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 0:4, 6:7, 9:14, 11:19. 2. játszma: 3:0, 4:6, 10:15, 13:22. 3. játszma: 4:0, 7:1, 10:8, 11:12, 18:15, 18:21
Hollósy László: Ebből a vereségből is sokat lehet tanulni.
Igor Lovrinov: Sima győzelmünk csak a harmadik szettben forgott veszélyben, ám szerencsére még időben sikerült megtörni a lelkes Gödöllő lendületét.