A Nyíregyháza és a Gödöllő is játszmaveszteség nélkül győzött

2008.02.02. 18:50
A Nyíregyháza és a Gödöllő együttese is 3:0-s győzelmet aratott a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának 15. fordulójában. A nyírségiek az osztrák Klagenfurtot, a gödöllőiek pedig a horvát Mladost Zagrebet verték vendéglátóként.
Nyíregyházi öröm
A Nyíregyháza Klagenfurtban ötszettes csatában győzüött a két csapat első mérkőzésén, és Ludvig Zsolt vezetőedző együttese hiányzói ellenére is favoritnak számított a visszavágón.

A bajnoki és kupacímvédő színeiben hazai környezetben ezen a mérkőzésen mutatkozott Fekete Krisztina, a sokszoros válogatott centert sérüléséből felépülve liberóként vetette be Ludvig Zsolt.

A mérkőzésen gyakorlatilag egyetlen percig sem forgott veszélyben a jobb erőkből álló NRK győzelme, a házigazdának csak rövid hullámvölgyei akadtak, elsősorban a második szett derekán, amikor a mérkőzés folyamán egyetlen alkalommal, de csak néhány pillanatig vezetett a Klagenfurt.

Gödöllőn a sok hibával játszó zágrábi fiatalok csak a játszmák elején tartották magukat, az idő előrehaladtával egyre inkább formába lendülő hazaiak ellen.

A Pest megyeieknél főként a cseh légiós Karolina Bednarová és a záró felvonásban tízes szervasorozattal előrukkoló Vargáné Rácz Márta hatékony játékkal biztosította be az összességében fölényes és megérdemelt sikert.

RÖPLABDA, KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, NŐK, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ

BETONÚT-NRK-NYÍREGYHÁZA – ATSC KLAGENFURT (osztrák) 3:0 (18, 24, 18)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Tomcani, Vasko (szlovákok)
NYÍREGYHÁZA: Akimova 4, Katona 13, ERDŐSNÉ 17, MERKÓSZKI 10, Botos 7, Szakmáry 3. Cs: Fekete K. (liberó), Miklai. Edző: Ludvig Zsolt
KLAGENFURT: Pichler 9, Dolinar 3, Krenc 9, HOLNESS 15, Praprost 2, Sumper 6. Csere: Kaaden (liberó), Zangerl, Thurner 1. Edző: Helmut Voggenberger
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:3, 8:6, 12:7, 12:10, 14:10, 16:13, 18:14, 19:17, 21:18. 2. játszma: 4:2, 9:5, 9:8, 11:8, 11:13, 14:15, 15:17, 21:19, 22:22, 24:23. 3. játszma: 3:2, 8:4, 11:6, 14:9, 18:11, 21:13, 21:17, 23:17

Ludvig Zsolt: – Fontos mérkőzést nyertünk meg úgy, hogy végig kézben tartottuk az irányítást.
Helmut Voggenberger: – Csapatom teljesítményén még érződött a pénteki, schwechati mérkőzés fáradtsága, és ezt remekül kihasználta a jól játszó Nyíregyháza.

TEVA-GÖDÖLLŐI SRC – MLADOST ZAGREB (horvát) 3:0 (19, 16, 12)
Gödöllő, 200 néző. V: Dovicovic (szlovák), Haas (osztrák)
GÖDÖLLŐ: Gudmann 2, Mester 10, Várhegyi 5, VARGÁNÉ 10, Szivos 9, BEDNAROVÁ 14. Cs: Kötél D. (liberó), Gombai, Széles 2, Kránitz 1. Edző: Hollósy László
ZAGREB: Zahora 5, Usic 1, Magdic 8, Cutuk 7, Jankovic 4, Becic 2. Cs: Malevic (liberó), Jelic 2, Rajkovic, Kalapac, Arapovic. Edző: Damir Jurko
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 7:7, 10:7, 16:11, 18:16, 22:17. 2. játszma: 1:2, 4:3, 8:5, 10:6, 13:8, 17:11, 23:14. 3. játszma: 3:1, 4:7, 14:7, 18.10

Hollósy László: – Használt a fejmosás, új utunkon ez volt az első lépés, de még sok van hátra az igazi sikerig.
Damir Jurko: – Rutintalan csapatom nem tudott megbirkózni a tapasztaltabb játékosokból álló Gödöllővel.