MotoGP: egy ponttal nőtt Bagnaia előnye Malajziában

I. SZ.I. SZ.
2023.11.12. 10:33
Bagnaia és Martín csatáját vasárnap a piros Ducatival száguldó olasz nyerte meg (Fotó: AFP)
Egy ponttal növelte előnyét a MotoGP pontversenyében a világbajnoki címvédő Francesco Bagnaia a közvetlen üldözőjével, Jorge Martínnal szemben a Malajziai Nagydíj hétvégéjén – futamot egyikük sem nyert, a sprinten Martín, a fő versenyen Bagnaia végzett előrébb.

A szombati sprinten a korábbi öt sprintfutamot megnyerő Martín elrontotta a rajtot, visszaesett a negyedik helyre, és onnan csak a másodikra tudott visszakapaszkodni. A győztes Álex Márquez mögött ehhez éppen Bagnaiát kellett megelőznie, és sikerült is neki. Ezzel a hétvége előtti 13 pontos hátrányát a vasárnapi fő futam előtt 11-re csökkentette.

A vasárnapi rajtnál Martín megpróbálta megelőzni a két gyári ducatist, de az első kanyarban elfékezte magát, így ismét visszacsúszott a sorban. Miközben elöl Enea Bastianini és Álex Márquez küzdött, Martín a harmadik helyen száguldó Bagnaiát vette üldözőbe. Egy lehetősége volt előzni, de a támadását Bagnaia keményen visszaverte.

Ezután beállt a sorrend, Bastianini először nyert ebben az idényben, Márquez lett a második, Bagnaia a harmadik helyével 14 pontosra növelte az előnyét a több kockázatot nem vállaló Martín előtt.

A vb a jövő héten Katarban folytatódik, aztán rá egy héttel Valenciában ér véget.

A Moto2-ben eldőlt a vb-cím sorsa, Pedro Acosta a második helyével bebiztosította elsőségét. A 19 éves és 171 napos spanyol pilóta, aki a Moto3-ban 2021-ben lett bajnok, a jelenleg 765 köbcentis géposztály legfiatalabb vb-elsője lett.

A Moto3-ban folytatódik Jaume Masia és Szaszaki Ajumu versenyfutása, ezúttal a japán pilóta csapattársa, a holland Collin Veijer mögött a japán vezetésével a 2. és a 3. helyen gurultak a célba, és Masia 13 pontos előnnyel várja a folytatást.