Inter: győzelem oda és vissza, irány a BL-döntő!

2023.05.16. 20:50
A város új bikája (Fotó: AFP)
Az Internazionale másodszor is (ezúttal egy nullára) legyőzte a városi rivális Milant a Bajnokok Ligája-elődöntőben, így 3–0-s összesítéssel bejutott a sorozat fináléjába.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Internazionale (olasz)–Milan (olasz) 1–0 (0–0)
Milánó, San Siro, 75 567 néző. Vezette: Turpin (franca)
INTER: An. Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella (Gagliardini, 84.), Calhanoglu, Mhitarjan (Brozovic, 43.), Dimarco (Gosens, 66.) – Lautaro Martínez (Joaquín Correa, 84.), Dzeko (R. Lukaku, 66.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
MILAN:
Maignan – Calabria, Thiaw (Kalulu, 64.), Tomori, Theo Hernandez – Tonali, Krunic – Messias (Saelemaekers, 79.), Brahim Díaz (Origi, 79.), Leao – Giroud. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző:
Lautaro Martínez (74.)
Továbbjutott: az Internazionale, 3–0-val (kettős győzelemmel)

„Jövő héten ugyanitt!” – köszöntek el egymástól a Milan és az Inter játékosai előző szerdán a kék-feketék sikerét hozó első elődöntőt követően. A városi derbi visszavágójára is megtelt a két csapat közös otthonául szolgáló San Siro, s a fergeteges hangulatban hamar felpörögtek az események.

Az első meccsen kétgólos előnyt szerző Inter támadója, Lautaro Martínez a 3. percben veszélyest lövést adott le Mike Maignan kapujára, a francia hárított – igaz, mindezt szabálytalanság előzte meg. Nem sokkal később Theo Hernandez vette célba távolról a hazai kaput, kevéssel hibázta el a lécet.

A gyors, még több nagy helyzetet hozó kezdés után egyre inkább a küzdelem dominált, az első lökdösődésig a 31. percig kellett várni, majd a félidő vége előtt nem sokkal Calhanoglu bal oldali szabadrúgása után még láthattunk egy nagy helyzetet: Martínez csúsztatását Maignan földön túli bravúrral védte.

Hiába tartotta azonban meccsben csapatát a vendégek klasszis kapusa, a második félidő hajrában már túl jártak az eszén: Lautaro Martínez adott középre balról, majd visszakapta a labdát Romelu Lukakutól, és az ötös sarkáról ballal célba vette a rövid sarkot. A lövésbe Maginan csak beleütni tudott, így kikötött a hálóban az Inter vezető gólja. 1–0

Az argentin világbajnok gólja eldöntötte a párharcot: a hátralévő bő negyedóra küzdelmesen letelt, a Milan sorozatban negyedjére nem bírt gólt lőni városi riválisának, az Inter pedig 2010 után ismét bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, ahol az 1–1-re álló, Real Madrid–Manchester City párharc győztesével találkozik.

Az Internazionale a hatodik BEK-/BL-döntőjébe jutott be, 2010 óta először, akkor ugyebár nyertek is a nagy José Mourinho irányításával. Simone Inzaghi az ötödik olasz menedzser, aki egy olasz csapatot vezet be a BL döntőjébe, Fabio Capello a Milannal (3-szor is), Marcello Lippi a Juventusszal (4), Carlo Ancelotti a Milannal (3) és Massimiliano Allegri a Juventusszal (2) járt már ott.

Neves honfitársak nyomában, 10 gól az európai kupasorozatban

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Lukaku az ötös jobb sarka elől ballal a kapusba lő, Darmian ballal 16-ról aztán jócskán a léc fölé talál.

89. perc Három perc a ráadás.

84. perc Martínez és Barella le, Joauín Correa és Roberto Gagliardini be.

84. perc Lukaku jobbról Martínez elé passzol laposan, ő 15-ről jobbal azonnal lő, de odalép Tomori, és blokkolja íziben a kísérletet.

82. perc Fikayo Tomori és Lautaro Martínez is kapott egy-egy sárga lapot, lökdösődtek.

81. perc Rade Krunic nyújtott lábbal odarúg Calhanoglunak, kitör azonnal a pogó.

78. perc Martínez távolról meglepné Maignant, de figyel a kapus, ujjheggyel eléri a labdát az ötösön. Nicolo Barella és Sandro Tonali kap sárga lapot dulakodásért közben.

Sorozatban negyedszer maradhat rúgottt gól nélkül a Milan a városi rivális ellen, ez negatív klubrekord lenne!

A Milan még soha nem veszített el kupapárharcot olasz csapat ellen európai kupákban!

76. perc Alexis Saelemaekers és Divock Origi be, Messias és Díaz le.

74. PERC VEZET AZ INTER, AKKOR EL IS DŐLT A PÁRHARC? Martínez balról középre passzol, Lukaku és Gosens egymést zavarja az ötösön, az ék visszaadja a labdát LAUTARO MARTÍNEZNEK, aki az ötös bal sarkáról ballal a rövid sarokba lő. Maignan meglepődött, vetődik, de csak beleérni tud: 1–0!

72. perc Lukaku indítja a jobb szélen Barellát, ám könnyedén szereli őt Kalulu.

71. perc Acerbi sántikál, a jobb combja fáj. Giroud mezt cserél.

69. perc Calabria ad be jobbról, Acerbi elesik, 10-ről Leao a bal sarok elé fejeli a labdát, amely Onanáé, aki megelőzi Díazt. Giroud-t keményen fogták, félig letépték róla a mezt.

67. perc Leao megindul, odalép elé Acerbi... kirúgás, a hazai közönség tombol. A védő is, hergelik egymást.

Lukaku: 32 meccs az idényben, 12 góllal és 5 gólpasszal. De az előző 4 bajnokiján 8 kanadai pontot termelt!

66. perc Romelu Lukaku és Robin Gosens be, Dzeko és Dimarco le.

64. perc Dimarco megindul, Dzeko sarkon találja őt a labdával, Dimarco szereli az ellent, őt meg Calabria, de odalép Dzeko. Bedobás, ez egy ilyen félidő.

64. perc Pierre Kalulu be, Thiaw lemegy.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

63. perc Ápolás, de folytatja Thiaw, egyelőre, Leao meg odakönyököl Darmiannak.

59. perc Dzekót megmássza hátulról Tomori, sárga lap nincs. Az ék jól bírta a gyűrődést.

57. perc Dzeko 23 méteres, ballábas lövése pocsék.

56. perc Malick Thiaw ellöki Martínezt, sárga lap.

52. perc Acerbi nyert ebben a különversenyben, odataposott Tonalinak. Nézi a VAR is.

51. perc Kőkemény belemenésekkel, sunyi rúgásokkal. Martínez és Thiaw a két főszereplő ebben most.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Inzaghi alatt előző 8 kupapárharcát megnyerte az Inter, és lesz még tavasszal egy kupadöntője. Coppa Italia. Pontosabban: jelen állás szerint lesz még egy...

43 százalékban volt az Internél a labda ma, 7-szer lőtt kapura, 1-szer a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány 4/1.

Weltfussball

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Három perc a ráadás.

45. perc Díaz jobbal 16-ról Acerbibe lő.

43. perc Marcelo Brozovic be, Mhitarjan combja megsérült. Húzódás?

40. perc Martínez ballal 16-ról milliméterekkel lő a jobb felső sarok fölé! Maignan verve volt már.

Majdnem gól! (Fotó: AFP)

39. perc MICSODA VÉDÉS! Calhanoglu bal oldali szabadrúgását Martínez az ötös bal, azaz rövid sarkán megcsúsztatja, Maignan balra vetődve elképesztően nagyot véd, fantasztikus reflexekkel.

38. perc Mellé, Leao megvillan Darmian bakija után, kicselezi Acerbit, és az ötös bal sarka elől ballal ellő a hosszú alsó mellett.

Titkos fegyver. Alessandro Bastoni nyolc gólt hozó ellentámadásban vett részt, ez BL-rekord ebben az idényben; de az Interben övé a legtöbb labdaérintés, a legtöbb passz a támadó harmadban és a legtöbb megelőző szerelés is. Svájci bicska.

36. perc Dimarco 5 gólpassznál tart a BL-idényben, ezzel vezeti az illetékes listát, Vinícius Júniorral együtt. És interes BL-rekorder! A meccs elején hagyták beadni, azóta jobban figyelnek rá, el is fogytak az Inter-helyzetek. Kulcsember.

35. perc Krunic megáll nézelődni, szereli Mhitarjan, aki megindul, visszafordul, ellöki Krunic.

33. perc Calhanoglu beadása a kapusé.

Az Internazionale ebben az idényben háromszor is megverte a Milant, de három különböző sorozatban (Serie A, BL, olasz Szuperkupa). Az idényrekord négy Milan-verés, kettő a hazai ligában, kettő az Olasz Kupában, 1973–74-ben.

31. perc A felező körül nagy a tolongás, kőkemény belépőkkel. Hernandez odarúg Dumfries fejére, az első lökdösődés ma.

Ebben a BL-idényben Tonali teremtette a legtöbb ziccert a társaknak: 8-at.

26. perc Dimarco első beadása Calabria leszorított karján csattan, a következő beívelést elfejeli Dzeko elől Hernandez.

24. perc Dimarcóba nagyot rúg Calabria Mhitarjan rossz passzának örvén. Csínből csínbe, bár véget ért már a Milan kínai korszaka...

23. perc
Mhitarjan kissé jobbról, 14-ről Hernandezbe lő, majd Dzeko passzát szintén jobbal 18-ról a léc fölé tekeri.

22. perc Martínez remekül indul meg középen, három jó csel után ellöki őt Tonali. Sárga lap... nincs.

20. perc A legutóbbi esetet lefújták les miatt, de megpihent most a két csapat, mezőnyharc.

A Milan mindössze 15 gólt szerzett legutóbbi 24 idegenbeli meccsén a BL tavaszi meccsein, átlagosan 0.6-ot.

13. perc MAIGNAN! Dumfries ad be jobbról, Barella 14-ről jobbal kapura lő, ballal véd a kapus, nagyot spárgázva. De les.

Díaz 12 méterről lőtt, Leao okosan felugrott, ezzel is nehezítette a kapus dolgát.

11. perc ONANA! Tonali nagyon lelkes, elmegy a bal oldalon, okosan visszagurít, Díaz jobbal a bal alsóba lőne, de Onana megérzi, mit akar, és gyors vetődéssel eléri a labdát. Barellát kell ápolni, hosszasan, megrúgták őt akció közben, mintha Hernandez lett volna a tettes.

10. perc Onana elnézi Calabria jobb oldali beadását, az alapvonalról Giroud középre fejeli a labdát, de Darmian középen fejjel tisztáz. Szöglet.

8. perc Barella jobbal a jobb felső sarok mellé lő 20 méterről, kissé jobbról.

5. perc Onana csak néz, de megússza: Hernandez ballal milliméterekkel lő csak a léc fölé középről, 29 méterről. A kapus ellépett balra.

3. perc Maignan véd egy nagyot, eléri jobbra vetődve Martínez ötméteres lövését, de előtte lökte Barella Tonalit.

1. perc Egy Dzeko-szabálytansággal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Inter kék-fekete mezben és fekete nadrágban, a Milan fekete-vörös mezben és fehér nadrágban.

(AFP)
(AFP)

(AFP)
(AFP)
Fotó: AFP
Fotó: AFP

Egy kis örökmérleg: 202 mérkőzés, 63 milanos és 78 interes sikerrel, 259, ill. 279 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Milan Skriniar és Dalbert sérült, a vendégektől Zlatan Ibrahimovic és Iszmaël Bennaszer maródi.

LAPSZEMLE
La Gazzetta dello Sport: Az olasz sportlap Francesco Acerbit, az Internazionale védőjét idézi, aki a visszavágó előtti sajtótájékoztatón elmondta, NEM SZABAD ELBÍZNIUK MAGUKAT, mert ha nem koncentrálnak megfelelően, kétgólos előnyből is elbukhatják a döntőbe jutást.
Corriere dello Sport: Ciro Immobilét, a Lazio csatárát idézi az olasz sportlap, aki kijelentette, hogy SZIMPATIZÁL SIMONE INZAGHIVAL, ezért az Internazionalét szeretné a döntőben látni, mi több, annak is szurkol, hogy a fekete-kékek megnyerjék a BL-t.
Tuttosport: Simone Inzaghit az Internazionale legendás edzőjéhez, Giovanni Invernizzihez hasonlította a sportoldal, mivel Ő LEHET A MÁSODIK OLASZ TRÉNER, aki BEK-/BL-döntőbe vezeti a csapatot. Az Inter kezében a továbbjutás, a Milannak csoda kell hozzá.

Olaszországi sajtóhírek szerint Stefano Pioli, a Milan vezetőedzője és Paolo Maldini, a klub technikai igazgatója is veszélyben érezheti állását, ha a csapat nem vívja ki a Bajnokok Ligája-indulás jogát. A Milan hiába a Serie A címvédője és jutott elődöntőbe a BL-ben, idénye sikeressége jelenleg penge­élen táncol. Miután a hétvégén vereséget szenvedett az együttes a Serie A-ban a Spezia vendégeként (0–2), három fordulóval a bajnokság vége előtt négy pont a hátránya a negyedik helyezett Lazióval szemben, az Internazionale ellen pedig bravúr kellene a Bajnokok Ligája-döntőbe jutáshoz – és utána a Manchester City vagy a Real Madrid ellen még meg is kellene nyerni, hogy ismét részt vehessen a sorozatban. Ha egyik sem jön össze, a bevételek elmaradása miatt legalább 30-40 millió eurós veszteség éri a világhírű klubot, a Milan vezetői pedig a következtetéseket levonva Stefano Piolit és Paolo Maldinit is felállíthatják pozíciójából.

Stefano PIOLI, a Milan vezetőedzője a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón. Rafael Leao jobban érzi magát, a csapattal edzett. Rade Krunic és Junior Messias szintén, ha minden jól megy, mindegyikükkel számolhatok az Internazionale ellen. Kevesen gondolják, hogy döntőbe juthatunk kétgólos hátrányból, mi mégis azon vagyunk, hogy rácáfoljunk a kétkedőkre. Fontos, hogy jól kezdjünk, hamar gólt szerezzünk és végig uraljuk a mérkőzést. Hiszünk abban, hogy van esélyünk.

„Ismerem őt, tudom, mire képes, és az elmúlt hónapban különösen sokat javult a teljesítménye – dicsérte a belga csatárt a BL-elődöntő visszavágójának sajtótájékoztatóján Simone Inzaghi. – Kérdés, mennyire bírja a folyamatos terhelést, még kitalálom, miként számolok vele a Milan ellen. Hogy mennyire vagyunk feszülve? Inkább izgatottnak mondanám a társaságot. Tudjuk, mekkora lehetőség kapujában állunk, és bár próbálom levenni a terhet a játékosokról, tény, hogy az Internazionale történetének egyik legfontosabb mérkőzése vár ránk. Nagyon keményen dolgoztunk az egész idényben, megérdemeljük, hogy ott legyünk a Bajnokok Ligája döntőjében.”

Kellett neki néhány hónap, hogy felépüljön makacs izomsérüléseiből, de mostanra rengeteget javult a játéka, már-már teljesen visszanyerte az erőnlétét, gyorsaságát. A legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén öt gólt szerzett, három gólpasszt adott, a Sassuolo ellen ötször próbálkozott kapura lövéssel, kétszer sikerrel. Első góljánál lefordult védőjéről, és húsz méterről, estében lőtte ki a kapu bal felső sarkát, a második játékrészben pedig magabiztosan talált a hálóba ziccerből. Nem valószínű, hogy a Milan ellen kezd, a vezetőedző továbbra is jó eséllyel Edin Dzeko és Lautaro Martínez párosában bízik, de ha beáll, biztosan tud kellemetlen perceket okozni az ellenfél védőinek.

A fokozott várakozáson nincs mit csodálkozni, olasz klub a 2016–2017-es idényben jutott legutóbb a Bajnokok Ligája döntőjébe, a trófeát pedig a 2009–2010-es kiírás végén emelhette magasba, José Mourinho juttatta csúcsra az Internazionalét. A papírforma szerint ezúttal is az Internek áll a zászló, a múlt héten mutatott játék alapján meglepő lenne, ha nem tudná megtartani kétgólos előnyét. A csapat jobb erőkből áll, ráadásul a bajnokságban is menetel, a hétvégén úgy győzte le magabiztosan 4–2-re a Sassuolót, hogy több kulcsjátékosa pihent. Simone Inzaghi vezetőedző ráadásul annak is örülhetett, hogy belga csatára, Romelu Lukaku elkapta a fonalat.

Ötszázezer jegyigénylés érkezett az Internazionaléhoz a Milan elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágójára. A La Gazzetta dello Sport szerint már az összecsapás első felvonása is elképesztően nyereséges volt, a stadionba kilátogató 75 532 néző 10.5 millió euró bevételt termelt a Milannak, ám a keddi találkozó ezt is felülmúlhatja. Az „idegenben” 2–0-ra nyerő Inter várható továbbjutása jelentős mértékben megmozgatta a szurkolókat, és mivel a fekete-kék klubnál kisebb jegyáremelést is beiktattak, 12 millió euró körüli bevétellel számolhatnak.

Romelu Lukaku, az Internazionale belga csatára duplázott a bajnokságban a hétvégén, és Simone Inzaghi vezetőedző szerint a Milan ellen is bevetésre kész.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ INTER– MILAN MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!